MojAndroid

Fotoaparát – iba pre príležitostné fotografie

CAT S40 ponúka 8 MP hlavný fotoaparát a 2 MP prednú kameru. Ako sme mohli očakávať, nejde o žiadne profesionálne snímače a fotografie s týmto zariadením budú jeho majitelia robiť zrejme iba príležitostne. Výsledky sú totiž často podpriemerné, keď nedosahujú dostatočnú úroveň detailov a aj farebné prevedenie nie je najlepšie. Samozrejme, telefónu sa lepšie darí v dobrom osvetlení, no jasná prisvetlovacia LED dióda pomôže aj v horších svetelných podmienkach.

Predinštalovaná aplikácia fotoaparátu patrí medzi jednoduchšie a okrem potrebných nastavení tu nájdete iba niekoľko filtrov, pomocou ktorých je možné dotvoriť výsledné fotografie. Majitelia telefónu budú ale fotoaparát zrejme používať iba sporadicky a pri výnimočných príležitostiach, kde budú jeho kvality dostatočné. Je možné s ním spraviť aj priemerne dobré fotografie, no dlhý čas zhotovenia snímky nás podvedome odrádzal od toho, aby sme fotoaparát aktívne využívali.

Podľa našich očakávaní ani natočené video nedosahovalo extrémnych kvalít. Predinštalovaná aplikácia fotoaparátu umožňuje zvoliť najvyššiu kvalitu videa iba 720p, a tak sme sa nedočkali vysokej úrovne detailov. Napriek tomu je video obstojné a použiteľné aspoň v niektorých prípadoch a ak neplánujete s telefónom veľa fotografovať a natáčať videá, veľmi vás nesklame. Zameranie telefónu je jednoducho veľmi špecifické a kvalita fotoaparátu pre výrobcu nebola na prvom mieste.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

25.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+