MojAndroid

Na trhu nájdete dnes už množstvo hodiniek s operačným systémom Android Wear a nepochádzajú len od spoločností ako Samsung, Motorola alebo Huawei. Postupne sa v tejto oblasti angažujú aj tradiční výrobcovia hodiniek, ako Tag Heuer, Fossil a teraz aj Casio. Ten predstavil novinku s typovým označením WSD-F10, ktorá sa od konkurencie výrazne odlišuje svojim vzhľadom a prevedením. Na svoje si prídu predovšetkým priaznivci outoodorých športov a turistiky. Hodinky totižto odpovedajú vojenskému štandardu MIL-STD-810 a teda vydržia aj tvrdšie zaobchádzanie, vrátane pádov a nárazov. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode, a to do hĺbky až 50 metrov.

Inou zaujímavosťou hodiniek od Casia je ich výdrž na jedno nabitie. V bežnom režime síce vydržia nanajvýš jeden deň, no pri prepnutí na špeciálny monochromatický režim len so zobrazovaním času, to potiahnu s vami aj jeden celý mesiac. Hodinky sú inak vybavené senzormi pre meranie tlaku, magnetickým kompasom, ako aj akcelerometrom a gyroskopom. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth 4.0 a WiFi, o GPS tu ale nie je žiadna zmienka. Displej má pomerne malú uhlopriečku 1,32″, no viac než dostatočné rozlíšenie 300×320 px. O tom, že ide o skutočne rozmerné hodinky hovoria aj ich rozmery a hmotnosť – 61,7mm×56,4mm×15,7mm a 93 gramov.

Casio WSD-F10 sú kompatibilné s Androidom 4.3 a novším, ako aj s iOS. Do predaja sa hodinky majú dostať niekedy v priebehu apríla, a to za pomerne vysokú cenu 500 amerických dolárov.

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+