MojAndroid

Jeden z mála odolných Android smartfónov prichádza tento krát v podaní nového G’zOne Commando od výrobcu, ktorý s výrobou smartfónov nemá veľa skúseností. Spoločnosť Casio v spolupráci s operátorom Verizon prináša na americký trh túto novinku, ktorá by sa mala začať predávať počnúc dnešným dňom. Casio G’zOne Commando síce neohúri technickými parametrami, ale ak patríte do skupiny ľudí, ktorým neustále padá mobil z ruky (či už na zem alebo do vody) potom si takýto smartfón zaslúži práve vašu pozornosť.
Odolný Android od Casia ponúkne okrem príťažlivého dizajnu aj funkcie ako 3,6″ WVGA (480×800 px) displej s odolným sklom, 5Mpx fotoaparát s LED bleskom, WiFi b/g/n, Bluetooth, vysoké zabezpečenie pre korporátne emaily alebo možnosť zdieľať 3G mobilné pripojenie prostredníctvom WiFi až s piatimi zariadeniami. V telefóne nájdete 1GB internej pamäte a 512MB RAM. Odolnosť telefónu spĺňa vojenské štandardy 810G pre odolnosť proti ponoreniu, dažďu, nárazom a prachu, vibrácii, soľnej hmle, vlhkosti, slnečnému žiareniu, nadmorskej výške, nízkej a vysokej teplote skladovania.

Smartfón môže pracovať v ôsmich módoch:

Earth Compass – funguje ako štandardný kompas, GPS ukazuje vzdialenosť a smer k niekoľkým domácim i medzinárodným pamiatkam.
Walking Counter – počítadlo krokov, vzdialenosti a spotreby energie, celkového počtu krokov za deň, týždeň alebo mesiac.
Adventure Training – povznáša tréning na novú úroveň tým, že umožňuje užívateľovi bežať s virtuálnymi súpermi, ako napríklad svetovými rekordmanmi, divokými zvieratami, alebo čeliť svojim najlepším osobným výkonom uloženým v histórii tréningu. 
Trip Memory – vykreslí a zaznamená outdoorové aktivity spolu s geolokačnými informáciami o mieste. Tieto môžete zdieľať s priateľmi a rodinou na Twitteri a Facebooku.
Tides – prehliadka prílivového grafu pre deň, čas prílivu a odlivu, minulá a budúca úroveň mora pri prílive. 
Thermometer – číselné alebo graficky zobrazí aktuálnu teplotu v stupňoch Celsia alebo Fahrenheita a porovná ju s inými miestami.
Sun / Moon – zistí čas nasledovného východu alebo západu slnka, východu alebo západu mesiaca.
Star Gazer – využíva GPS pre zobrazenie hviezd a súhvezdí podľa aktuálneho umiestnenia.

Casio bude bežať pod starším Androidom 2.2 Froyo. Ak sa vám smartfón zapáčil, pozrite si podrobnejšie informácie o jeho odolnosti a parametroch na stránke http://www.casiogzone.com/commando/. O dostupnosti v Európe zatiaľ viac nevieme.

28.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+