MojAndroid

Screen on time. SoT. Čas zapnutého displeja. Všetky tieto pojmy sú naviazané na jeden ukazovateľ, ktorý veľmi dobre reprezentuje výdrž smartfónu na nabitie. Aj preto tento pojem často nájdete v našich recenziách, ale niekedy aj v marketingových správach od výrobcov telefónu.

Obrazovka = najväčší žrút energie

Nie je to tak dávno, čo sa za “priemerný” čas zapnutého displeja označovala hodnota približne 3 hodín. Je to aj preto, že iba málokto v priebehu dňa používa telefón dlhšie ako tri hodiny. Samozrejme, každý používateľ je iný, no ak pred tromi či štyrmi rokmi vydržal telefón počas dňa bez dodatočného nabíjania a používali ste ho priebežne aspoň tri hodiny, mohli ste byť spokojní.

Situácia sa ale časom zmenila. Procesory sú efektívnejšie, batérie väčšie a zmenil sa aj spôsob, akým používame telefóny. Vo väčšine prípadov už nemusíme riešiť to, že máme zapnuté lokalizačné služby aj keď ich nutne nepotrebujeme. Telefón môžeme vďaka novým technológiám využívať flexibilnejšie, no stále sme nezažili žiaden prevrat v technológie batérií a väčšina z nás si telefón nabíja každý deň. Okrem toho, displeje s vyšším rozlíšením sú stále veľmi energeticky náročné a stále sú pre väčšinu z nás najväčším žrútom energie.

Aký čas zapnutého displeja máte cez deň vy?

Nás ale zaujíma, ako dlho počas toho dňa telefón používate. Patríte medzi menej náročných používateľov a vydrží vám váš smartfón na jedno nabitie dva dni? Alebo máte na konci dňa čas zapnutého displeja na hodnote štyroch a viac hodín a smartfón vám bez priebežného nabíjania ledva vydrží jeden deň? Hlasujte v ankete a dajte nám vedieť v diskusii aj to, či sa táto hodnota v priebehu času zvýšila, alebo naopak telefón používate menej ako kedysi.

Ako dlho máte počas dňa zapnutý displej telefónu?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

15.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+