MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Dropbox v obchode Play zverejnil svoju aplikáciu s názvom Carousel. Tá si zobrala na starosť zálohovanie fotografií, ktoré vytvoríte so svojim mobilným zariadením. Vaše fotografie sú tak vždy zálohované, a ani v prípade straty či odcudzenia zariadenia sa o ne nemusíte vôbec báť. Carousel totižto fotografie zálohuje takmer okamžite po ich vytvorení. Nie všetko je však o zdieľaní a Carousel je výbornou aplikáciou aj na prehliadanie starých fotografií. Všetky snímky sú totižto usporiadané podľa dátumu a stačí, aby ste rolovali lištou v spodnej časti aplikácie, aby ste sa dostali až ku prvej snímke vyhotovenej vašim zariadením.

carousel-1 carousel-3 carousel-4

Carousel však momentálne dostáva aktualizáciu, ktorá prináša ďalšiu užitočnú novinku. Je ňou automatické vymazávanie fotografií, ktoré sú staršie ako 30 dní. Nemusíte sa však báť, že by Dropbox vymazal fotografie, ktoré nemáte nikde inde uložené. Vývojári implementovali niekoľko bezpečnostných poistiek, ktoré majú podobnej situácii zabrániť. Každú fotografiu totižto označuje unikátnym ID kódom, ktorý potom porovnáva s fotografiami uloženými na serveroch spoločnosti. Navyše, Carousel nebude fotografie mazať v prípade, že vo vnútornej pamäti zariadenia je dostatok pamäte, ale až vtedy, keď v smartfóne alebo tablete bude kriticky málo miesta. Aplikácia vtedy zobrazí notifikáciu, z ktorej používateľ potvrdí vymazanie už zálohovaných fotografií.

dropbox

Inou zaujímavou novinkou je funkcia Flashback, ktorá zoskupí fotografie, ktoré boli vytvorené v približne rovnakom dátume rok dozadu. Carousel k tomu používa aj vlastné algoritmy na rozpoznávanie tvári, takže je pravdepodobné, že sa na nich objavíte práve vy alebo vaši známy. Flashback bude používateľom sprístupnení o niečo neskôr, a to v priebehu nasledovných týždňov. Automatické mazanie starých fotografií by malo byť dostupné prostredníctvom aktualizácie v nasledovných dňoch.

10.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+