MojAndroid

Virtuálna realita už nie je tak vzdialená budúcnosť a na lepšie časy svitá aj tým, čo majú hlboko do vrecka. Na trhu sa totižto neustále objavujú nové zariadenia, ktoré dokážu priblížiť virtuálnu realitu skutočne každému. Dobrým príkladom sú okuliare Oculus Rift, ktoré síce zatiaľ vychádzajú len ako beta verzia, predobjednať si ich však môže skutočne každý. Krok v ústrety virtuálnej realite spravili Samsung aj Google, ktorí sa rozhodli vytvoriť vlastné VR okuliare. Aj keď v podaní Google a jeho okuliarov v kartónovom prevedení ide skôr len o akúsi demonštráciu. Do pretekov o poskytnutie virtuálnej reality širokému obyvateľstvu sa však zapája aj spoločnosť Carl Zeiss, ktorá prichádza s vlastným cenovo dostupným riešením VR One.

VR One sú okuliare podobné zariadeniu Samsung Gear VR, ktoré sa spoliehajú na vloženie smartfónu, ktorého displej bude vstupenkou do sveta virtuálnej reality. Carl Zeis, podobne ako Samsung, bude ponúkať v podstate len akýsi obal s veľmi dôležitou optickou sústavou, ktorá zabezpečí správne premietanie obrazu do očí používateľa. VR One od Carl Zeiss sú však na rozdiel od Gear VR o 100 dolárov lacnejšie a predávať sa majú už za 99 dolárov. Kompatibilné budú pritom s viacerými zariadeniami, ktoré sa budú vkladať pomocou špeciálne navrhnutej platformy. Spočiatku budú okuliare fungovať len so zariadeniami Samsung Galaxy S5 a iPhone 6.

Okuliare pre virtuálnu realitu od Carl Zeiss podporujú otvorené SDK, a tak obsah pre ne budú môcť vytvárať profesionálni aj amatérski developeri. Na trhu by sa mohli objaviť už v priebehu decembra.

Zdroj: androidcommunity

11.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+