MojAndroid

Predtým, než spoločnosť Google predstaví novú verziu systému Android a zverejní zdrojový kód, utajuje pokrok o jej vývoji. Spoločnosť Canonical sa so svojím novým mobilným systémom Ubuntu Touch rozhodla vydať iným smerom a začala každý deň vydávať aktuálny systém (daily builds), čo pre developerov znamená prístup k najnovšiemu kódu, opravám a funkciám systému. Rovnaký prístup ste mohli vidieť napríklad pri tvorbe novej verzie romky Cyanogen Mod, ktorej autori zverejňujú každý večer tzv. nightly buildy.

Ubuntu touch

Mnohí fanúšikovia to označujú za kľúčový rozdiel, keď padne reč na otvorenosť nášho obľúbeného Androidu. Vývojári môžu vidieť kód pokiaľ sa neuvoľní nová verzia, takže nemajú žiadnu kontrolu nad tým, čo sa s Androidom deje. Nie sme si istí, či je to až taká nevýhoda, no vývojárom sa očividne zapáčil prístup Ubuntu, ktorý ich bližšie tiahne do centra diania. Napr. predvolené aplikácie pre Ubuntu telefón, ako kalendár, hodiny, počasie e-mail, terminál a pod. budú vytvorené komunitou. A teraz môžu vývojári pristupovať k denným buildom tohto systému. Ak by ste chceli vyskúšať nové verzie, upozorňujeme že spolu s vylepšeniami sa môžu objaviť aj nové chyby a nedostatky. Kliknutím na tento odkaz nájdete návod, ako nainštalovať posledné verzie systému Ubuntu Touch.

Zdroj: phonearena

27.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+