MojAndroid

Len niekoľko dní pred príchodom prvých obrazov nového operačného mobilného systému Ubuntu prichádza od jeho autorov ďalšia potešujúca správa. Tá hovorí o tom, že Canonical už zajtra, t.j. 19.02.2013 predstaví vlastný operačný systém Ubuntu pre tablety. Canonical tak vyslyšal túžby a priania množstva svojich fanúšikov a tí si tak pomaly môžu pripravovať svoje zariadenia. Príchod tabletovej verzie OS Ubuntu hlási odpočítavanie na stránke tohto operačného systému s heslom: “Tick, tock, tablet time!”.

ubuntu-OS-tablet

Canonical a všetci developeri pracujúci na projekte mobilného systému Ubuntu sa na jeho tabletovú verziu pripravovali už od októbra minulého roka. Vtedy sa developeri zameriavali hlavne na optimalizáciu systému v Nexuse 7, čo hodnotíme ako veľké plus, nakoľko sa tomuto tabletu v predajnosti viac než dobre darí a práve väčšina majiteľov týchto zariadení by si rada vychutnala na svojom tablete aj Ubuntu OS. Hlavným cieľom developerov bol vyšší výkon, optimalizácia využitia RAM a nižšia spotreba batérie. To sa im zrejme podarilo, nakoľko chcú už o niekoľko hodín svoj OS prezentovať verejnosti. Canonical plánuje svoj systém dotiahnuť až do štádia All-in-one, čo by znamenalo jednu verziu OS pre mobilné zariadenia, tablety aj desktopy. Tou by sa mala stať verzia Ubuntu 14.04, ktorú plánuje developerský tím predstaviť v apríli 2014. Každopádne vás o novinkách ohľadom Ubuntu budeme informovať a samozrejme vám prinesieme aj čerstvé správy po zajtrajšom predstavení Ubuntu OS pre tablety.

via PhoneArena

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+