MojAndroid

Canalys je popredná agentúra venujúca sa štatistikám. Okrem iného sa špecializujú aj na štatistiky operačného systému Android a jeho predajnosť. Svoju prácu robia viac než dobre a poslednou správou, ktorú táto agentúra vydala, potešili všetkých fanúšikov Androidu. Tento operačný systém sa totižto podľa najnovších výskumov vyskytoval až na 70% všetkých predaných smartfónov a 34% všetkých predaných mobilných zariadení z posledného kvartálu minulého roka. To len dokazuje fakt, že Android ako operačný systém neustále rastie a rozširuje svoju pôsobnosť.

To, že sa operačný systém Android neustále rozširuje zrejme nikoho neprekvapí. Zaujímavým je však fakt, že každý tretí predaný telefón na celom svete má v sebe predinštalovaný operačný systém so zeleným robotom. Canalys sa však venoval v poslednom období aj ďalším štatistikám. Tie odhaľujú, že treťou najpredávanejšou značkou mobilných zariadení je…všetci si držte svoje klobúky, spoločnosť Huawei! Po Samsungu a konkurenčnej firme Apple sa tak na mobilnom trhu predá najviac zariadení čínskeho giganta Huawei. A to je len začiatok, pretože Huawei si na tento rok pripravil viacero prekvapení, ktoré môžu pohnúť mobilným trhom. Jednoznačne sa máme na čo tešiť!

Zdroj: Canalys

9.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+