MojAndroid

Najnovšie verzie mobilného operačného systému Android sú stále náročnejšie na hardvér zariadení. Aj preto sa Google pred rokmi rozhodol vyvíjať jeho odľahčenú verziu Android Go, ktorá by mala byť plynulá aj s operačnou pamäť nižšou ako 1 GB. Zároveň vydal viacero svojich aplikácií vo verzii Go. K ním sa teraz podľa portálu Neowin pridáva aj aplikácia fotoaparátu Camera Go.

Aplikácia láka na portrétový režim

Aplikácia bude určená pre Android Go smartfóny. Oproti štandardným aplikáciam pre ovládanie fotoaparátu by mala byť rýchlejšia a zaberať menej miesta vo vnútornej pamäti. Camera Go má aj portrétový režim, ktorý pomôže aj slabším smartfónom vytvoriť fotografie s rozmazaným pozadím. Momentálne je aplikácia dostupná v Nokii 1.3 a postupne by sa mala dostať aj na ďalšie Android Go smartfóny.

Čo najjednoduchšie ovládanie

Vývojári sa snažili, aby bolo rozhranie aplikácie jednoduché. Po stranách spúšte fotoaparátu je prepínač pre prepnutie na selfie snímač a prístup do galérie. Nad ním je tlačidlo zoomu a pod ním prepínanie medzi režimami (foto, video, portrét režim). Vo vrchnej lište je tlačidlo Nastavení, počet možných snímkov vo vnútornej pamäti a tlačidlo blesku.

Pomôže aplikácia k ešte väčšiemu rozšíreniu Android Go smartfónov?

Spoločnosť Google sa aj touto aplikácií snaží poskytnúť majiteľom Android Go smartfónov čo najlepší používateľský zážitok. Výrobcovia doteraz vyprodukovali cez 1600 modelov s týmto systémom. Podľa tvrdenia Google je momentálne viac ako 100 miliónov aktívnych Android Go zariadení vo viac ako 180 krajinách. Viac ako 55 % svetovej populácie ale smartfón stále nevlastní. Internetový gigant dúfa, že lacné modely s Android Go by to mohli zmeniť.

Náš tip
Google I/O 2020 zrušená úplne, nekoná sa ani online event
24.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+