MojAndroid

Nadstavba na operačný systém Android od Samsungu je medzi používateľmi veľmi obľúbená. OneUI ponúka veľmi príjemné a jednoducho ovládateľné prostredie, ktoré si samozrejme každý môže upraviť podľa svojich predstáv.

Pri predstavení najnovšej verzie nadstavby spoločnosť pridala do nových Galaxy smartfónov aj skvelú aplikáciu s názvom Camera Assistant, ktorá nahrádza predošlú aplikáciu Expert RAW. S príchodom OneUI 5.1 spoločnosť predstavila aj veľký update pre asistenta fotoaparátov. Portál AndroidPolice zverejnil bližšie informácie o nových nastaveniach aplikácie.

Aké zmeny prinesie nová aktualizácia pre aplikáciu Camera Assistant?

Jednou z najväčších zmien je úprava odozvy fotoaparátu na dotyk. Smartfóny z Galaxy sérií sú nastavené tak, že fotoaparát neodfotí snímku hneď po dotyku s tlačidlom, ale až po tom, čo prst z tlačidla odtiahnete. Do nových nastavení asistenta však spoločnosť pridala aj možnosť na okamžité zaznamenanie snímky po dotyku tlačidla.

Nastavenia ponúkajú aj funkciu automatického zapínania HDR, ktoré skvalitní fotografie a dokážete pomocou nej lepšie zachytiť detaily prostredia. Nechýbajú ani možnosti na automatický výber objektívu podľa situácie a režim na natáčanie videa pri podržaní tlačidla počas fotenia.

Výber rýchlosti zachytávania fotografií bol v tejto aktualizácií prerobený a upravený. Používatelia si môžu vybrať medzi rýchlosťou zachytávania snímok alebo ich kvalitou. Na najnovších modeloch Galaxy S23 je v nastaveniach táto možnosť aj pre 200 MP fotoaparát.

Skrášlenie fotografií - Camera assistant
Skrášlenie fotografií – Camera assistant | Zdroj: AndroidPolice.com

Ak náhodou nechcete mať fotografie príliš ostré, v možnostiach existuje aj funkcia na ich skrášlenie. Keďže aplikácia je oficiálne dostupná už od minulého roka, všetky funkcie Camera Assistanta môžete používať aj na starších zariadeniach, ktorými sú Samsung Galaxy S21, Note 20, S20, Fold3, Fold4, Flip3 a Fold2. Na to, aby ste mohli používať najnovšiu verziu asistenta musíte mať nainštalovanú aktualizáciu na OneUI 5.1. Môžete si ho aj manuálne stiahnuť z oficiálnej stránky Galaxy Store.

Náš tip
Android 14 bude otvorenejší k obchodom s aplikáciami tretích strán

15.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+