MojAndroid

Call of Duty Mobile je spolu s PUBG Mobile a Fortnite jednou z najobľúbenejších 3D akčných hier z pohľadu prvej osoby na platforme Android. Podľa portálu Eurogamer by sme sa čoskoro mohli dočkať jej nástupcu v podobe mobilnej verzie hry Call of Duty: Warzone.

Call of Duty Warzone zoskok

Call of Duty je jednou z najúspešnejších herných sérií

Call of Duty je 17 rokov stará séria 3D FPS akčných hier pôvodne určená pre platformu PC. Za svoju existenciu poskytla hráčom možnosť prežiť historické boje od 2. svetovej vojny až po súčasné moderné konflikty. Vďaka veľkej popularite bola distribuovaná na viacero platforiem a minulý rok sa dočkala aj svojej mobilnej verzie pre systémy Android a iOS. Vďaka veľmi dobrej optimalizácii aj na lacnejších smartfónov bola jednou z najsťahovanejších hier v obchode Google Play. Konceptom bola síce najprv bližšie multiplayerovým hrám typu Counter-strike, ale neskôr získala aj Battle Royale mód. Vďaka tomu mohla smelo konkurovať hrám tohto typu ako je PUBG Mobile a Fortnite.

Vývoj Call of Duty: Warzone Mobile potvrdila ponuka práce

Ešte silnejšiu pozíciu voči nim získa s príchodom mobilnej verzie titulu Call of Duty: Warzone. Ten vyšiel tento rok na platformách Windows, Xbox One a Playstation 4. Je priamou konkurenciou pre populárne Battle Royale hry typu PUBG a umožňuje priamy multiplayerový boj až 150 hráčov na otvorenom bojisku. Momentálne má okolo 75 miliónov aktívnych používateľov. Na internetových stránkach herného štúdia Activision sa teraz objavila ponuka práce výkonného producenta pre projekt WZM. Ten by mal byť skratkou pre hru Call of Duty: Warzone Mobile.

Úspešný kandidát by sa mal postarať o čo najlepšiu adaptáciu základných funkcií desktopovej a konzolovej verzie Warzone do jej mobilnej verzie. Mal by byť primárnym kontaktným bodom vedúceho tímu Warzone Mobile pri rozhodovaní o funkciách orientovaných na používateľa, UX a celkovej kvalite titulu. Portál Eurogamer požiadal marketingové oddelenie Activision o jeho oficiálne stanovisko. Pokiaľ herné štúdio mobilnú verziu potvrdí, tak bude pravdepodobne časom v obchode Google Play dostupná zadarmo s mobilnými platbami priamo v aplikácii podobne ako minuloročný titul.

Náš tip
Samsung pripravuje 8K film natočený na smartfónoch Galaxy
21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+