MojAndroid

Mobilná 3D FPS akčná hra Call of Duty Mobile od spoločnosti Activision patrí bezpochyby medzi najsťahovanejšie herné tituly na Android a iOS platforme. Málokto však vie, že táto hra je veľmi úspešná aj z pohľadu príjmov a to napriek tomu, že je v základe bezplatná. Podľa portálu DroidGamers už totiž zarobila jednu miliardu dolárov.

Call of Duty Mobile zarobí spoločnosti Activision takmer 6 miliónov dolárov týždenne

Call of Duty Mobile vyšla takmer pred tromi rokmi a stala sa jednou z najúspešnejších mobilných hier všetkých čias. Jedným z dôvodov je aj to, že je v obchode Google Play prístupná na stiahnutie bezplatne. Napriek tomu však podľa správy portálu MobileGamer zarobila za posledné tri roky viac ako 1 miliardu dolárov. Samozrejme na tom majú značný podiel poplatky priamo v aplikácii.

Správa uvádza, že Call of Duty Mobile zarobí každý deň okolo 859 tisíc dolárov. Za týždeň tak hra prinesie spoločnosti Activison približne 5,8 milióna dolárov a len za posledných 30 dní zarobila 25,8 milióna dolárov. Samozrejme, nie všetky z týchto peňazí idú priamo do vrecka vývojárov. V obchodoch Google Play a App Store sú príjmy v skutočnosti znížené 30 % poplatkom.

Call of Duty ovládanie
Call of Duty Mobile | Zdroj: Milan Menšík

Vývojárom tak išlo do vrecka  70 % z doterajších príjmov vo výške 1 031 005 874 dolárov. Úspech hry potvrdzuje aj počet jej stiahnutí. Už po prvom týždni od uvedenia dosiahla 51,7 milióna stiahnutí. Odvtedy má Call of Duty Mobile priemerne 136 tisíc stiahnutí denne. Za posledné tri roky bola hra stiahnutá viac ako 300 miliónov krát. A už čoskoro by sa mala dočkať pokračovania Call of Duty: Warzone Mobile.

Náš tip
Facebooku a Messenger dostanú komunitné konverzácie

 

15.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+