MojAndroid

Raz za čas každý potrebuje niečo sčítať alebo vynásobiť a práve v tejto situácii príde vhod akákoľvek kalkulačka. V každom smartfóne s operačným systémom Android sa jedna takáto nachádza. Ponúka však len veľmi obmedzené funkcie, ktoré sú limitované na základné matematické operácie, ako sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Kalkulačka od vývojára Xlythe však prináša inovovanú verziu, ktorá ponúka rozšírené funkcie, pričom si zachováva jednoduchosť pôvodnej aplikácie.

  

Aplikácia, ktoré je zadarmo dostupná už aj na Google Play, prináša pokročilé matematické funkcie ako log, sin, cos a podporu premenných “pí”,”e” a čísel v komplexnom tvare. Kalkulačka umožňuje aj počítanie s maticami (delenie, sčítanie, násobenie, výpočet determinantu a vlastnej hodnoty) a prácu v hexadecimálnej, binárnej alebo dekadickej sústave. Môžete dokonca vykresliť graf matematickej funkcie zadanej pomocou rovnice s premennými X a Y. Históriu výpočtov nájdete po potiahnutí sivého pásika nadol.

  

Medzi jednotlivými stránkami kalkulačky sa prepínate posunom prsta po displeji. V nastaveniach si potom môžete zvoliť, ktoré stránky kalkulačky sa zobrazia a ktoré nie. Používateľské prostredie kalkulačky je prispôsobené pre tablety aj smartfóny. Aplikáciu spustíte na každom zariadení s operačným systémom Android vo verzii 4.0 a vyšším. Sťahovať ju môžete priamo z Google Play a objaviť by sa mala aj v ďalšej verzii CyanogenMod 9 a 10.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+