MojAndroid

Jeden z najlepších futbalistov histórie Cristiano Ronaldo zažíva na prebiehajúcich Majstrovstvách Európy vo futbale 2024 v Nemecku pravdepodobne svoje posledné reprezentačné zápasy. V poslednom zápase sa však dopustil prehrešku, za ktorý by ho mohol čakať trest. Dokonca bulvár prišiel s tvrdením, že by to pre neho mohlo znamenať stopku vo štvrťfinále. Podľa portálu Goal za to môže aplikácia a pristoj na meranie srdcového tepu.Ronaldo sa dopustil ambush marketingu

Ricardo Fort, bývalý šéf globálneho sponzorstva spoločností Visa a Coca-Cola, tvrdí, že Ronaldo porušil pravidlá UEFA, keď počas Eura 2024 použil aplikáciu a prístroj na meranie tepu značky WHOOP. Na sociálnej sieti zverejnil údaje z tejto aplikácie, čím sa dopustil tzv. ambush marketingu. Príspevok na sociálnej sa týka zápasu UEFA, používa názvy dvoch národných tímov, výsledok a aj hráča na ihrisku.

WHOOP
Zverejnené údaje z aplikácie WHOOP | Zdroj: X.com

Zverejnené údaje sú jasne spojené s podujatím, čím boli podľa Ricarda Forta porušené pravidlá UEFA. Christiano Ronaldo má navyše so spoločnosťou WHOOP reklamné partnerstvo. Podľa Forta by mal hráč a aj spoločnosť za to dostať pokutu. Bulvár navyše prišiel s tvrdením, že by hráč mohol dostať kvôli tomu stopku vo štvrťfinále, ale to je veľmi nepravdepodobný trest v tomto priebehu turnaja.

Podobný prípad sa stal v roku 2012, keď bývalý útočník Arsenalu Nicklas Bendtner po oslave gólu za Dánsko na Eure 2012 ukázal spodnú bielizeň s logom Paddy Power s ktorou turnaj nespolupracoval. Hráč vtedy dostal jednozápasový zákaz a pokutu vo výške takmer 100-tisíc eur.

Náš tip
Potvrdené: Honor Magic V3 prinesie najtenšiu konštrukciu a pokročilú AI. Takto bude vyzerať
5.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+