MojAndroid

Tzv. parkovacie kamery začali nahrádzať spätné zrkadlá v mnohých nových automobiloch, no budúcnosť si General Motors predstavuje v ich kombinácií. Spolu s debutom automobilu Cadillac CT6 v roku 2016, bude predstavené prvé spätné zrkadlo, ktoré bude zobrazovať video vo vysokom rozlíšení priamo v ňom a nie na displeji palubnej dosky. Takto upravené spätné zrkadlo má dať vodičovi jasný výhľad na vozovku, bez akýchkoľvek prekážok, ako sú strešné stĺpiky alebo hlavy cestujúcich.

Výrobca sa podľa informácií orientoval aj na rôzne podmienky okolia, ktoré by mohli znemožniť viditeľnosť kamier. Spoločnosť totižto používa špeciálnu kameru s veľkým dynamickým rozsahom, ktorá redukuje prenikavé svetlo a poskytuje ostrejší obraz v zhoršených svetelných podmienkach. Kamera má tiež hydrofóbnu vrstvu, ktorá zabezpečí dobrú viditeľnosť aj počas silného dažďa. Čo je však najlepšie, ak sa vám nebude páčiť obraz na LCD paneli s rozlíšením 1280 x 240 pixelov zabudovanom priamo v zrkadle, stlačením jedného tlačidla sa môžete vrátiť späť k tradičnému pohľadu cez zrkadlo.

Zdroj: The Verge

22.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+