MojAndroid

Podľa juhokórejskej polície bolo minulý týždeň zatknutých 11 zamestnancov spoločnosti Samsung pre podozrenie z priemyselnej špionáže a predanie technológie AMOLED miestnemu konkurentovi.

Podľa policajného hovorcu, 46-ročný, bývalý zamestnanec Samsung Mobile Display predal kľúčové informácie o technológii za sumu zhruba 170 000 amerických dolárov. Podrobnosti o tejto technológii majú dôležité postavenie pri tvorbe AMOLED displejov.

Zamestnanci Samsung Mobile Display predali tajné informácie konkurenčnej spoločnosti po tom, ako v novembri 2011 prešli do zamestnaneckého pomeru ku konkurenčnej spoločnosti. Samsung je pritom v podstate jediný výrobca na svete, ktorý dokáže hromadne produkovať AMOLED displeje na svojich zariadeniach a do výskumu a vývoja tejto technológie investoval milióny dolárov. Cena, za ktorú konkurenčná spoločnosť získala informácie o technológii, je preto veľmi priaznivou, až na skutočnosť, že aktéri celého predaja boli zatknutí.

Zatknutých bolo následne aj ďalších 10 osôb zapojených do transakcie. Všetci podozriví pracujú alebo pracovali pre Samsung Mobile Display alebo konkurenčné spoločnosti, ktoré sa pokúsili technológiu kúpiť.

Zdroj: Yonhap News

11.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+