MojAndroid

Nedávno sme vás informovali o projekte s názvom Butterfly Effect. Je to spoločná iniciatíva spoločností HubHub, neziskovej organizácie Leaf, Pixel Federation a Sygic. Cieľom je pripraviť mladých ľudí na éru digitálneho biznisu.

Do projektu sa akutálne zapojilo už 8 univerzít. Formou získaných kreditov alebo individuálneho plánu umožnia svojim študentom doplniť si vzdelanie a znásobiť svoju prax. Spoluprácu nadviazala Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Fakulta masmediálnej komunikácie v Trnave a Fakulta elektrotechniky a informatiky TUKE v Košiciach aktívne prejavili záujem a našli spôsob, ako svojim študentom vyjsť v ústrety. Nielen že študenti nestratia ročník, ale pomôžu im naplno sa venovať tvorbe mobilných aplikácii v Apps Labe alebo hier v Games Labe vďaka špeciálnym individuálnym študijným plánom.

„Dôvodom spolupráce VŠVU na projekte Butterfly Effect bolo najmä posunutie školy smerom k zameraniu a technológiám, ktoré nie sú na pôde školy zastúpené. Zdalo sa nám príhodné uchopiť, prostredníctvom tejto spolupráce, digitálne technológie s kreativitou počítačových hier. VŠVU hľadá možnosti ako prepojiť výučbu smerom ku kreatívnemu priemyslu s reálnou praxou,“ povedala doc. Mgr. art. Jana Hojstričová, ArtD., prorektorka pre štúdium na VŠVU.

„Otvorene vítame projekty, ktoré umožňujú študentom rozvíjať zručnosti a vedomosti, ktoré nadobudli počas štúdia na našej fakulte. Verím, že uspejú najmä tí, ktorí sa už teraz intenzívne venujú štúdiu a výskumu digitálnych hier a digitálneho marketingu. Účasť najšikovnejších a ochotných na sebe tvrdo pracovať radi v projekte finančne podporíme. Kompenzáciou nám budú spokojní a uplatniteľní absolventi, ktorí nájdu svoje miesto v práci aj v živote,“ povedala dekanka FMK UCM v Trnave, doc. PhDr. Dana Petranová, PhD. k partnerstvu v Butterfly Effect.

“Úroveň pripravenosti na prax u absolventov vysokých škôl je aktuálnym problémom, ktorý je možné riešiť intenzívnejšou spoluprácou medzi akademickým sektorom a praxou. Program Butterfly Effect predstavuje  výnimočnú možnosť získať praktické zručnosti pri vývoji vlastnej digitálnej hry alebo mobilnej aplikácie v spolupráci s ľuďmi z Pixel Federation alebo Sygic, ktoré patria medzi top IT firmy na Slovensku. Keďže tieto oblasti patria medzi progresívne sa rozvíjajúce časti IKT sektora, Fakulta elektrotechniky a informatiky TUKE sa rozhodla podporiť účasť svojich študentov na tomto programe, čím zvýšia svoju hodnotu na trhu práce a odlíšia sa od ostatných uchádzačov,” povedal Ing. František Babič, PhD. z Technickej univerzity v Košiciach.

Do projektu sa zapojila aj Fakulta informatiky a informačných technológií (FIIT) a Fakulta elektrotechniky a informatiky (FEI) STU v Bratislave, Vysoká škole múzických umení v Bratislave, Ekonomická univerzita v Bratislave a Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. , Ľudia z vedenia, ako aj univerzitní pracovníci podporujú  a povzbudzujú študentov k získavaniu praxe, kontaktov a tvorbe portfólia. To všetko sa im zíde pri hľadaní práce či v ich vlastnom budúcom zamestnaní v digitálnom biznise. A Butterfly Effect im teda pomôže vďaka účasti v programe.

Ak máte záujem, absolvovať pilotný program zameraný na mobilné aplikácie a hry, môžete sa prihlásiť do 22. októbra. Program začína v januári 2018 a môže sa tu zapojiť študent či človek s praxou v jednej z troch hlavných disciplín: grafický dizajn, programovanie a obchod. Pre prijatie sú rozhodujúce najmä motivácia uchádzačov, úroveň znalostí v danom odbore, osobnostné predpoklady a chuť pracovať na sebe.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+