MojAndroid

Prvých 22 účastníkov si v Butterfly Effecte za 5 mesiacov prešlo celý proces tvorby mobilných aplikácií a hier od nápadu až po samotné uvedenie na trh. V septembri 2017 sa Leaf, HubHub, Pixel a Sygic iniciovali cieľ vzdelávať mladých ľudí a dať im know-how, ako uspieť na globálnom trhu. Účastníci programu sa rozdelili do 5-6 členných tímov. Jedná sa najmä o vysokoškolákov, ktorí sa venujú programovaniu, marketingu či dizajnu. Z prvého ročníka vzišli štyri unikátne produkty, ktorých autori sú pripravení svoje aplikácie a hry predstaviť širokej verejnosti na Slovensku aj v zahraničí.

Náš tip
Sygic prepočíta trasu na základe predvídania dopravnej situácie

Melberry pomôže vodičom nájsť parkovacie miesto

Aplikácia dokáže zobraziť voľné parkovacie miesta v reálnom čase a tým ušetriť obyvateľom hlavne veľkých miest čas, ktorý potrebujú na hľadanie parkovacieho miesta. Prvým mestom, kde toto bude fungovať je austrálsky Melbourne, neskôr by sa mal pridať kanadský Stratford. Je to otvorená platforma, do ktorej sa môžu pridať všetky mestá, ktoré majú dáta o obsadených parkovacích miestach v reálnom čase. Aplikácia bude dostupná aj pre slovenských vodičov už koncom júna. Zatiaľ len pre zariadenia s operačným systémom Android.

Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma

Oktobus – verejná doprava v kocke

Jedná sa o komunitnú aplikáciu, ktorá spustila pilotnú prevádzku v Bratislave. Cieľ je jednoduchý. Zjednodušiť informácie o doprave v jednej aplikácii. Výhodou je to, že dáta do aplikácie pridávajú samotní cestujúci, je to podobné, ako navigácia Waze, ktorou sa tvorcovia inšpirovali. V prípade, že sa do aplikácie pridá dostatočné množstvo používateľov, ktorí ju budú pravidelne využívať a zadávať dáta, cestujúci by tým získali najaktuálnejšie informácie o tom, čo sa v našom hlavnom meste s MHD deje. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

Verzia: 1.04
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.04
Aktuálna cena: Zdarma

Stroopy jump precvičí vaše reflexy

Stroopy je 3D arkáda, určená pre Android zariadenia. Táto hra pomáha zábavnou formou zlepšiť hráčove reflexy a precvičiť logiku s využitím Stroopovho efektu. Hráč ovláda smer skoku svojej postavičky ťuknutím na jedno z troch farebných tlačidiel. Cieľom hry je dobehnúť čo najďalej, popritom zbierať mince a vyhýbať sa prekážkam.

Verzia: 1.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Hangry – zabaví vo voľnej chvíli

V tejto hre je hlavnou postavou zápasník sumo. Vy ho musíte čo najviac nakŕmiť, pretože tým získa silu na porazenie svojich protivníkov. Hráč má na ich porazenie niekoľko pokusov, ak sa mu to nepodarí na prvýkrát, môže skúsiť znovu.

Verzia: 1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1
Aktuálna cena: Zdarma

„Hľadal som niečo, kde využijem svoj potenciál a nemohol som sa rozhodnúť lepšie. Zo začiatku som sa obával práce v tíme, ktorý som nepoznal, no veľmi rýchlo sme sa naučili spolupracovať. Myslím, že práve rôznorodosť v tíme nám dala jedinečnú esenciu, ktorú sme preniesli aj do nášho výsledného produktu,“ hovorí Daniel, UX designer

Počas 5 mesiacov tak účastníci mali možnosť zúčastniť sa rôznych workshopov a prednášok s mnohými špecialistami. Ich mentormi boli špecialisti zo Sygicu a ďalších popredných firiem, ktorí im dali potrebný know-how a viedli ich tým správnym smerom. Program bol taktiež doplnený o stretnutia s rôznymi úspešnými podnikateľmi a investormi.

V septembri začína nový, druhý ročník Butterfly effect. Témami budú mobilita a hyper casual hry.

18.6.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+