MojAndroid

Asi každý český a slovenský nerd, ktorý hral počítačové hry začiatkom tisícročia, si pamätá legendárnu českú hru Bulánci z roku 2001. Táto jednoduchá strieľačka teraz podľa portálu CzechCrunch dostala pokračovanie, ktoré by sa čoskoro malo objaviť aj na displejoch smartfónov.

Bulánci 2.0 sú zatiaľ dostupní na Steam v rámci predbežného prístupu

Bulánci boli jednoduchou akčnou strieľačkou videnou zhora, v ktorej v koži krvilačného vankúšika bojujete proti ostatným vankúšikom vybavení najrôznejšími zbraňami, ako sú pištole, brokovnice či nášľapné míny. Po mape ste sa mohli pohybovať a otáčať sa vždy iba o deväťdesiat stupňov, čo trochu pripomínalo legendárneho Bombermana. Multiplayer vtedy prebiehal na jednom počítači, čo vyvolalo interakcie medzi hráčmi aj mimo monitora.

Bulánci 2.0 | Zdroj: cc.cz

Hra sa behom krátkej doby stala legendárnou, a tak jej fanúšikovia už 20 rokov volajú po pokračovaní. Pôvodní tvorcovia zo štúdia SleepTeam vlani v máji oznámili, že kultovú počítačovú hru prepracujú, aby zodpovedala nárokom modernej doby. Okamžite sa strhol o novinku veľký záujem, čo sa prejavilo na jej finančnej podpore. Bulánci 2.0 sa totiž najprv vydali na crowdfundingovú platformu Štartovač, kde zháňali peniaze na vývoj.

Od ľudí následne získali cez sedem miliónov českých korún, čo malo byť dosť na to, aby sa vývojári pustili do práce. A od začiatku týždňa sú noví Bulánci konečne dostupní na platforme Steam za necelých 13 eur. Zatiaľ ide ale o predbežný prístup, čo znamená, že je titul osekaný, nemá tie najzaujímavejšie novinky a slúži skôr ako predzvesť niečoho väčšieho. Ľudia, ktorí vývoj finančne podporili na Štartovači, majú hru „zadarmo.“

Aké novinky prinesie pokračovanie?

Jadrom hry je aj tentoraz multiplayer, autori však pridali aj príbehovú kampaň. Kniha histórie obsahuje dve animované kapitoly doplňujúce príbehovú líniu. Zatiaľ je možné hrať klasický deathmatch alebo novo aj hru na tímy. Tradičnú hrateľnosť majú neskôr okoreniť aj nové levely, zbrane, herné režimy, editor úrovní a ďalšie novinky. Zo zbraní sa predstaví napríklad sniperka alebo mínomet.

Herné módy sa rozšíria napríklad o futbalovú minihru, kooperatívne dobývanie pevnosti alebo battle royale mód. Pokračovanie ponúkne aj nové vizuálne prvky. Autori previedli pôvodnú hru do 3D prostredia a pridali aj množstvo noviniek, ako je striedanie dňa a noci, premenlivé počasie alebo čiastočne zničiteľné objekty.

Hlavným vylepšením pokračovania má byť však crossplatformový multiplayer. Hru totiž bude možné hrať naprieč všetkými zariadeniami. Niekto sa do hry pripojí z Windows alebo MacOS, niekto cez smartfón, z PlayStationu, Xboxu alebo Nintenda Switch. Nebudete sa tak pri hre musieť tesniť pri jednom počítači, čo však bola paradoxne podstata zábavy pôvodnej hry.

Náš tip
Google Pixel 7a: Prvé informácie o pripravovanej novinke sú tu
16.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+