MojAndroid

Zatiaľ, čo sa v posledných rokoch rozvíjali inteligentné hodinky a iné príslušenstvo, ktoré nazývame wearables, vedci vyvíjali prototyp displeja, ktorý budeme môcť nosiť priamo na koži. Vedcom z University of Tokyo sa podarilo vyvinúť optoelektronickú vrstvu s LED článkami a organickými fotodetektormi, ktorá je tenká iba 3 mikrometre, a tak sa ohýba a priamo “zžije” s vašou kožou. Pri prvom pohľade vyzerá táto vrstva ako tetovanie, no všetko sa zmení, keď 7-segmentový displej začne ukazovať čísla, písmená a špeciálne znaky.

Nateraz je využitie takéhoto displeja veľmi obmedzené. Na videu napríklad displej ukazuje koncentráciu kyslíku v krvi. V medicínskom prostredí však existuje množstvo odvetví, kde by sa takýto “natetovaný” displej dal využiť. Cukrovkári, či ľudia s kolísavým tlakom, všetci by mohli mať na ruke alebo niekde na tele takýto malý displej, ktorý by im v reálnom čase ukazoval ich zdravotný stav. Vedci však svojej technológii veria a dúfajú, že budú môcť vyvinúť oveľa komplexnejšie displeje, ktoré by zobrazovali viacero informácií naraz.

Náš tip
Inteligentné šošovky od Samsungu by mali mať displej aj kameru

Zdroj: Engadget

18.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+