MojAndroid

Už v roku 2020 Samsung oznámil, že ich Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra budú poslednými smartfónami v sérii. Firma vysvetlila, že sa plánuje zamerať skôr na zariadenia zo série Z, teda na skladacie telefóny. Technologický gigant vtedy taktiež prisľúbil podporu až pre tri generácie Android aktualizácií. Aj keď v tom čase bol používateľom spomínaných modelov upgrade prisľúbený, slovo si už v súčasnosti firma splnila a nasledujúce aktualizácie neponúkne. O ďalších krokoch informuje Sam Mobile.

Podpora sa končí Androidom 13

Smutná správa pre všetkých fanúšikov sa stáva realitou. Dnes už vieme, že aktualizácia na Android 13 skorej v tomto roku bola poslednou, ktorú séria dostane. Vzhľadom na to, že modely začínali ešte s Android 10, je dĺžka podpory zo strany Samsungu relatívne rovná priemeru. Spoločnosť taktiež oznámila, že ešte v najbližšom roku 2023 bude ponúkať mesačné aktualizácie, týkajúce sa vylepšení v zabezpečení. Nepredpokladá sa, že by podporu predĺžili ešte aj do roku 2024.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spolu s upgradom na Android 13 bolo vylepšené aj One UI. Momentálna verzia 5.0 by napriek všetkému nemusela byť finálna. Očakávame, že nové smartfóny ako Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 vyjdú v druhej polovicu roku 2023, spolu aj s One UI 5.1.1. Je šanca, že bude dostupná aj na modeloch Note 20. Verzia 5.1.1 je ale zameraná hlavne na skladacie telefóny a preto by aj tak nepriniesla nejaký významný posun pre sériu Note 20.

Čo to znamená pre vlastníkov série Galaxy Note 20?

Aktualizácie verzií Androidu v posledných rokoch nie sú natoľko výrazné, ako voľakedy bývali. Vďaka tomu sa používatelia spomínaných modelov nemusia obávať, že by bez nadchádzajúceho Androidu 14 nedokázali existovať. Fungovanie smartfónu nebude v najbližších rokoch nijak citeľne ovplyvnené. Pokiaľ by ste však chceli zariadenie s podobným pocitom ako Note 20, najlepšie je prejsť na Galaxy S22 Ultra, prípadne sa vám určite oplatí počkať na sériu Galaxy S23.

Náš tip
Hlasujte v ankete NAY Android Roka 2022 a vyhrajte smartfón Motorola edge 30 ultra

22.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+