Budúci Google Nexus: priamy predaj, rozšírené partnerstvá a Android 5.0 Jelly Bean

16. mája 2012 17

Spoločnosť Google vytvára novú stratégiu v predaji budúcich Nexus zariadení svojej spoločnosti, aby vytvorila jednotný smer budúcich smartfónov a tabletov.

Google sa plánuje spojiť s viacerými výrobcami mobilných zariadení, a tak dať možnosť výrobcom ku včasnému prístupu k novým verziám operačného systému Android. Navyše chce sprístupniť priamy predaj pre spotrebiteľov, aby sa predišlo distribúcii cez výrobcov a opätovne cez mobilných operátorov a maloobchod.

Priamy predaj by pritom predstavoval väčšiu kontrolu nad obsahom softvéru v zariadeniach, keď niektorí operátori pridávajú svoje „neviditeľné funkcie“ priamo do systému. Zníži sa tým vplyv mobilných operátorov na kľúčové funkcie a obsah aplikácií v zariadeniach.

Stratégia zahŕňa aj zmiernenie obáv zo spojenectva spoločnosti Google a Motorola. Mnohí z výrobcov sa totiž obávajú, že Google bude chcieť posilniť pozíciu spoločnosti Motorola a ovlyvniť tak vývoj na trhu s dodávateľmi mobilných zariadení s operačným systémom Android.

Ak sa pozrieme na budúce „Nexus“ zariadenie, tak spoločnosť Google má teraz rozrobenú spoluprácu s piatimi výrobcami mobilných zariadení – smartfónov aj tabletov. Táto spolupráca by sa mala ďalej rozširovať a prostredníctvom svojej stránky chce spoločnosť Google ponúknuť na predaj svoje miniaplikácie pre spotrebiteľov v USA, Európe a Ázii. Zariadenie by malo byť poháňané Androidom 5.0 Jelly Bean a kompletné portfólio by malo byť pripravené údajne niekedy v novembri 2012.

Nový Nexus by sa mal údajne predávať vo voľnom predaji, čo by mohlo znamenať, že jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €, 150 – 200 € viac, ako prostredníctvom mobilných operátorov.

Rajeev Chand, vedúci výskumu v Rutberg & Co, povedal: „Android sa stal akýmsi “Divokým západom”, kde vývojári sa museli vždy uistiť, že aplikácie budú kompatibilné so stovkami rôznych Android zariadení. Obe strany, výrobcovia aj vývojári, dávali do zariadení svoj „odtlačok“, čo znamenalo pre spotrebiteľa rôzne používateľské skúsenosti.“

„Google sa musí posunúť jednotným smerom s cieľom vytvoriť štandardizovaný zážitok ako pre používateľov, tak aj pre vývojárov.“   

Na záver doplníme len informáciu o tom, ktoré spoločnosti spolupracujú so spoločnosťou Google na vývoji budúcich „Nexus“ smartfónov a tabletov. V tejto chvíli sú to spoločnosti: Motorola, Samsung, Sony Corp., HTC Corp. a ASUSTeK Computer Inc.

Aktuálne zariadenia Google Nexus

Zdroj, foto: online.wsj.com

Zapojte sa do diskusie (17)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
 1. Loading ...
Diskusia k článku
 • Jozef Mikuláš

  Podla mna dobry pristup, myslim ze to bude pozitivna zmena. Este jednu poziadavku nielen na kovy nexus, ale aj vacsinu novych top zariadeni mam: kvalitny audio vystup. zatial jediny android ktory to splnuje je galaxy s/nexus s :/ 
  Ze by sme aj my androidaci mali konecne multimedialny mobil pouzitelny aj ako audio zdroj.

 • Pekne, ale niekde som cital, ze okolo thanksgiving ich predstavia co je az v novembri. Ale keby bolo 5 nexusov, kazdy od ineho vyrobcu, super

  • Autor

   Áno, samozrejme máte pravdu, už je to opravené. :-) Chybička, som si to zmýlil s Dňom nezávislosti…

  • Tony

   Skôr lepšie by bolo keby všetci spolu spravia jeden Jesus. :D

   • Tony

    Sorry Nexus, píšem na mobile. :DD

  • Autor

   Áno, samozrejme máte pravdu… Chybička, som si to splietol s Dňom nezávislosti… Ďakujeme.

 • Shi

  konecne plan!!! ale i tak budou vyrobci delat trosku slabsi HW pro google nez pro sebe..a budou tam cpat svoje fiicuriny. Ale nechapu co z toho ti vyrobci mobilu budou mit jako…kdyz si kazdy investuje do svych sensu touchwizu timescapu atd…..

 • Peter

  Môžete mi prosím vysvetliť túto vetu: “…
  jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €, 150 – 200 € viac, ako prostredníctvom mobilných operátorov.” ?

  Nejako mi ten ten záver nedáva zmysel…

  Ďakujem

  • Hosť

    lebo operatori zvyknu dotovat mobil ked si k nemu prikupis nejaky pausal

   • Peter

    ahá, tak v tom prípade chcel asi básnik povedať (či skôr autor napísať) “…na úrovni 400 €, o 150-200 € viac ako prostredníctvom mobilných operátorov” ;-)

  • Autor

   Dobrý večer, ďakujem o Váš záujem o zopakovanie si gramatiky zo základnej školy. V rámci svojich možností, ZŠ som skončil takmer pred 20 rokmi, Vám priblížim problematiku zložených súvetí, vložených viet a vetných členov.

   Pozrime sa teda na celú vetu:
   Nový Nexus by sa mal údajne predávať vo voľnom predaji, čo by mohlo
   znamenať, že jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €,
   150 – 200 € viac, ako prostredníctvom mobilných operátorov.

   Po prvú čiarku je táto veta nadradená: Nový Nexus by sa mal údajne predávať vo voľnom predaji,

   Nasleduje veta, ktorá je súčasťou súvetia a je vedľajšia:čo by mohlo
   znamenať, že jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €… táto veta je opäť zložená, teda jej prvá časť je nadradená tej druhej časti.

   150 – 200 viac – je to vetný člen, ktorý je vložený do nasledujúcej časti: ako prostredníctvom mobilných operátorov.

   Nespomínam už si už na pomenovania jednotlivých vetných členov a vedľajších viet. Odporúčam preštudovať si túto tému v Pravidlách slovenského pravopisu, Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV 2000, kapitola: 2.4 Čiarka, str. 98-105.

   Ďalším študijným materiálom a inšpiráciou môže byť aj kniha: Slovenčina na dlani, Vydavateľstvo Príroda, s.r.o., Bratislava 2001, pojem súvetie, str. 154, pojem vedľajšia veta, str. 166-168 a pojem vetné členy, str. 178-179.

   Ďakujem a prajem krásny gramatický večer. :-)
    

 • Tomas Sz

  Toto presne aj mňa trklo, asi chceli povedať – 150 – 200 € viac prostredníctvom mobilných operátorov

  • Autor

    Dobrý večer, ďakujem o Váš záujem o zopakovanie si gramatiky zo
   základnej školy. V rámci svojich možností, ZŠ som skončil takmer pred 20
   rokmi, Vám priblížim problematiku zložených súvetí, vložených viet a
   vetných členov.

   Pozrime sa teda na celú vetu:Nový Nexus by sa mal údajne predávať vo voľnom predaji, čo by mohlo znamenať, že jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €, 150 – 200 € viac, ako prostredníctvom mobilných operátorov.

   Po prvú čiarku je táto veta nadradená: Nový Nexus by sa mal údajne predávať vo voľnom predaji,

   Nasleduje veta, ktorá je súčasťou súvetia a je vedľajšia:čo by mohlo znamenať,
   že jeho koncová cena sa bude pohybovať niekde na úrovni 400 €… táto
   veta je opäť zložená, teda jej prvá časť je nadradená tej druhej časti.

   150 – 200 viac – je to vetný člen, ktorý je vložený do nasledujúcej časti: ako prostredníctvom mobilných operátorov.

   Nespomínam už si už na pomenovania jednotlivých vetných členov a
   vedľajších viet. Odporúčam preštudovať si túto tému v Pravidlách
   slovenského pravopisu, Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV 2000, kapitola:
   2.4 Čiarka, str. 98-105.

   Ďalším študijným materiálom a inšpiráciou môže byť aj kniha:
   Slovenčina na dlani, Vydavateľstvo Príroda, s.r.o., Bratislava 2001,
   pojem súvetie, str. 154, pojem vedľajšia veta, str. 166-168 a pojem
   vetné členy, str. 178-179.

   Ďakujem a prajem krásny gramatický večer. :-)

 • Tomas Sz

  No ja som to ale myslel úplne inak, ale aj tak, mohli by Ste mi sem prosím napísať Príručku k záverečným prácam pre školu Ekonómie a manažmentu verejnej správy? Vopred veľmi pekne a slušne ďakujem

 • Tomas Sz

  No ja som to ale myslel úplne inak, ale aj tak, mohli by Ste mi sem prosím napísať Príručku k záverečným prácam pre školu Ekonómie a manažmentu verejnej správy? Vopred veľmi pekne a slušne ďakujem

 • Pingback: Google predstaví 5 Nexus smartfónov pravdepodobne 5. novembra | MojAndroid.sk()

 • legnaw

  ja len tolko ze JellyBean nie je Android5.0 ale Android4.1

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner