MojAndroid

Možno sa to mnohým zdá nereálne, od pravdy to však nemá ďaleko. Aj na Slovensku sa čoraz väčším trendom stávajú riešenia, pomocou ktorých môžeme domácnosť ovládať na diaľku cez mobil. Nehovoríme pritom o komplikovaných riešeniach, ktoré si vyžadujú kilometre káblov, ale o zariadeniach, ktoré fungujú bezdrôtovo, nestoja veľa a ich inštaláciu zvládne každý za pár minút.

Smart domov v mobile

Koľkokrát sa vám stalo, že ste si cestou do práce neboli istý, či ste v tej rýchlosti nezabudli vypnúť televízor, žehličku alebo či ste poriadne zatvorili okno v detskej izbe? V týchto situáciách by sa každému hodil smart domov v mobile, s ktorým si môžete na diaľku preveriť, ako to doma v skutočnosti vyzerá.

„S ponukou dostupných riešení pre inteligentné domácnosti prichádzajú teraz viaceré známe slovenské spoločnosti. Ich riešenia sú jednoduché na inštaláciu, fungujú bezdrôtovo, čiže nie je nutné ťahať po dome káble, majú priaznivú cenu a spotrebitelia získavajú aj kvalitnú zákaznícku podporu,“ hovorí Ivan Puchrík, manažér pre ZEON Smart Domov od ZSE.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Starostlivosť o rodinu a bývanie

Riešenie ZEON Smart Domov umožňuje pohodlné nastavenie rôznych situácií v mobile. Ak máte školopovinné deti, ktoré chodia zo školy samé domov, vďaka dverovému senzoru viete, kedy sa vrátili zo školy. Môžete tak byť pokojnejší, že deti sú doma v bezpečí. Zároveň môžete v smart predlžovačke nastaviť, kedy dovolíte deťom pozerať televíziu. Ak chcete prekvapiť manželku, môžete si v aplikácii nastaviť automatické zapnutie jej obľúbenej hudby po príchode z práce. Užitočným nastavením je aj prepojenie pohybového senzora a malého nočného osvetlenia v smart zásuvke, ktoré sa zasvieti v prípade, že idete v noci na toaletu. Nemusíte tak svietiť na chodbe a budiť celú rodinu. S riešením ZEON Smart Domov bez problémov zapnete na diaľku rybičkám svetlo alebo zakúrite na chate ešte pred príchodom na hory.

Úspora energií a prehľad o spotrebe

Ďalšou výhodou riešenia ZEON Smart Domov je aj sledovanie aktuálnej a historickej spotreby elektrických spotrebičov s možnosťou ich vypnutia na diaľku. Môžete si tak urobiť prehľad o tom, ktorý spotrebič má najväčší podiel na spotrebe vašej domácnosti a podľa toho môžete optimalizovať spotrebu efektívnejším využívaním spotrebičov a elektroniky, prípadne výmenou starého spotrebiča za úspornejší.

Dizajn, ktorý zapadne do každého interiéru

ZEON Smart Domov disponuje moderným a zároveň nenápadným dizajnom, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Riadiaca jednotka je príjemným doplnkom do obývačky alebo vstupnej chodby. Ostatné senzory (dverový, pohybový, dymový) či smart zásuvka spoľahlivo spolupracujú s riadiacou jednotkou a  ovládajú sa cez smartfón prostredníctvom bezplatnej aplikácie dostupnej pre operačné systémy iOS aj Android. Cena balíka je 9,90  € mesačne. K základnému balíku je možné samostatne si dokúpiť aj smart predlžovačku či ďalšie doplnkové zariadenia.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zaujalo vás riešenie ZEON Smart Domov pre vašu inteligentnú  domácnosť? Viac informácií sa dozviete na  www.zeon.sk.

10.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+