MojAndroid

S nárastom popularity smartfónov si čoraz viac ľudí uvedomovalo, že zariadenie, ktoré máme stále pri sebe, má obrovské množstvo využití. Nejde len o najpraktickejší komunikačný nástroj, multimediálny prehrávač a osobný počítač. Okrem iného je smartfón aj tým najuniverzálnejším platobným nástrojom, aký sme kedy mali k dispozícii.

Hlavne jednoducho a rýchlo

Obrovskou výhodou platieb cez smartfón je, že s ním máme prístup k internetu, ale aj k takému archaickému nástroju, akými sú SMS-ky. Pomocou tých môžeme zaplatiť za skutočne veľa služieb.

Tak napríklad operátor 4ka umožňuje platby SMS-kami za lístok na MHD, parkovné či lístok na vlak. Prostredníctvom textových správ tiež môžete prispieť na dobrú vec darcovskými SMS, ale aj kúpiť si poistenie či zapojiť sa do mnohých súťaží.

Smartfón vo vašom vrecku toho skrátka zvládne skutočne veľmi veľa. Viete si ním kúpiť aj rôzne výhody či kredity pre internetové portály, alebo môžete skúsiť šťastie v tipovaní Tiposu, Národnej bločkovej lotérie či stávkových spoločností.

Platby v obchodoch aj na internete

A to nie je všetko! Hoci pomocou SMS toho dnes dokážete zaplatiť skutočne veľa, ešte flexibilnejšie sú smartfóny pri platbách cez internet. Tu si môžete kúpiť prakticky čokoľvek z internetového obchodu a okamžite aj zaplatiť z pohodlia vášho smartfónu. Ten si dokáže zapamätať údaje z vašej platobnej karty, a tak si dlhé číslo nemusíte pamätať vy.

Rovnako vám smartfón pomôže aj pri nákupoch v obchode. Služba Google Pay funguje na princípe bezkontaktných platieb a telefónom tak môžete platiť pri pokladni presne tak, ako by ste platili kartou.

Pred niekoľkými mesiacmi bola na Slovensku konečne spustená aj služba Apple Pay, takže platiť smartfónom môžu aj používatelia iPhonov.

Buďte aj vy smart a plaťte smartfónom

Či už chcete zaplatiť za parkovanie v meste, lístok na vlak, zapojiť sa do SMS súťaže alebo darcovskou SMS prispieť na dobrú vec, smart operátor 4ka vám to všetko umožní. Ponúka množstvo doplnkových služieb, ktoré vám umožnia využiť váš smartfón naplno. A vďaka bohatej porcii dát v paušáloch Sloboda si zas budete môcť užívať jednoduché nakupovanie na internete prostredníctvom vášho smartfónu či dokonca bezkontaktné platby v obchodoch. Je iba na vás, ako smart chcete byť. 

Článok vznikol v spolupráci so 4ka.

23.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Matej Motus

  Tatra banka má nefunkčnú aplikáciu na NFC platby a odmietajú si to priznať. Radšej ľudí týrajú nech sa trápia a robia si hanbu na pokladni, ako by prešli na Google Pay.
  Aplikácia má hodnotenie 2,6* z 5* a je to suverénne najhoršie hodnotená aplikácia z portfólia tejto banky.
  Samozrejme redaktori týchto stránok to nemôžu napísať, lebo by si u nich Tatra banka už neobjednala platené PR články z ktorých žijú.

  • Maher787

   pravidelne používam MobilePay od tatry a nemám s ním žiadne problémy či už vygenerovanie jednorazovej platobnej karty pre platby na internete alebo bezkontaktné platby mobilom. Jediné kde mi to kedy mi NFC nefungovalo bolo v Kauflande ale tam maju problémy s termínalmi pravidelné a ked nemôžem zaplatiť mobilom nedá sa platiť bezkontaktne ani kartou, takže určite to nie je problém aplikácie

   • Matej Motus

    Tak buďte rád, väčšina komentárov je negatívna, lebo to ľudom naozaj nefunguje. Už majú najviac 1* komentárov, lebo 0 sa nedá dať.

    https://uploads.disquscdn.com/images/67a606810139f689ea0bee12c0a7cedebeb87f2c7d55346abb0b799a5570c85d.png

    • Matej

     Taktiež nemám najmenší problém s mobilePay od tatrabanky. Jedine v jednej konkrétnej predajni lidl. Ale tam mi pravidelne blbne platba aj kartou. A to aj inej banky.

   • Zemla

    Hodnotenie ludi tam nieje pre srandu…. clovek co je spokojny tam nepojde a nebude pisat negativne hodnotenia…

 • Matej Motus

  Tí redaktori po sebe ani nečítajú a píšu bludy ako:
  VČERA O 21:00
  “Okrem toho, už čochvíľa očakávame aj spustenie služby Apple Pay na Slovensku”

  ApplePay bolo spustené 26.6.2019 na Slovensku.
  Kam kráča slovenská žurnalistika ?

  • Miro

   Ospravedlňujeme sa za chybnú informáciu, Apple Pay je samozrejme na Slovensku dostupné od spomínaného dátumu. Informácia o spustení bola z článku odstránená.

 • Rick Sanchez

  Reklama na 4ku aké úbohé :-D

+