MojAndroid

Mobilný operačný systém Android si neustále drží prvenstvo a podľa posledných prieskumov, spolu so systémom iOS od spoločnosti Apple, majú takmer 90 % podiel na trhu mobilných telefónov. Podľa najnovších informácií, spoločnosť Samsung a DoCoMo, najväčšia japonská telekomunikačná spoločnosť, spojili svoje sily, aby vytvorili open source operačný systém Tizen dúfajúc, že odkroja kúsok zo spomínaného trhového podielu.

Podľa denníka Yomiuri, budú smartfóny vybavené systémom Tizen vypustené v Japonsku a iných svetových krajinách, v rovnakej dobe. Niektorí dokonca špekulujú o tom, že platforma bude predstavená už na MWC (Mobile World Congress), ktorá sa bude konať vo februári budúceho roka. Je zaujímavé, že spoločnosť Samsung aj napriek úspechu s platformou Android diverzifikuje svoje OS ponuky o spomínaný Tizen a dokonca aj o Windows Phone.

Projekt Tizen je náhrada neúspešného systému MeeGo, ktorý bol zrušený linuxovou nadáciou v septembri minulého roka. Otázkou je, či je tento systém pripravený konkurovať tak obľúbenému a vyspelému systému, akým je Android. Podľa rôznych prezentačných videí, ktoré sme našli na stránkach prehrávača Youtube, sa nedá povedať, že je k tomu blízko. Je vo veľkej miere dokonca podobný Androidu, nemyslíte ?

Aktualizácia 4. januára 2013 (pôvodný článok bol publikovaný 31.12.2012)

Spoločnosť Samsung dnes potvrdila v e-mailovom vyhlásení pre portál Bloomberg, že začne s predajom smartfónov so systémom Tizen už tento rok:

Máme v pláne vydať nové, výhodné Tizen zariadenia v rámci tohto roka a budeme aj naďalej rozširovať výrobu v závislosti od trhových podmienok.

Spoločnosť neprezradila ďalšie informácie o hardvérových špecifikáciách, ani o cenách a presnom termíne uvedenia na trh. Budeme vás aj naďalej informovať, takže sledujte stránku MôjAndroid.

Zdroj: TheVerge, TheNextWeb

4.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+