MojAndroid

O ďalších Nexus zariadeniach sa v poslednej dobe toho napísalo mnoho. Ešte v máji sme vás informovali o tom, že Google chce tento rok predstaviť až 5 Nexus zariadení, každé od iného výrobcu, čo sa však nepotvrdilo a Google vraj okruh výrobcov zúžil. Doteraz však nevieme, ktoré firmy sa na vývoji nových Nexus zariadení podieľajú. Jedno však vieme istotne. Každá z väčších firiem testuje v tejto dobe veľmi výkonné zariadenia, ktoré zatiaľ ešte oficiálne nepredstavili a ani nemajú oficiálny názov.

LG síce už výkonný Optimus G predstavilo, no nepotvrdilo, že by sa toto zariadenie mohlo vyrábať aj s “čistým” Androidom ako ďalší Nexus. Svojho hráča v hre má aj Samsung, ktorý testuje zariadenie s kódovým menom TE4. Nik nevie, či to je nástupca momentálnej vlajkovej lode Galaxy SIII alebo ďalší Nexus pre Google. Nedávne správy hovoria o tom, že ďalšie Nexus zariadenie bude niesť názov Galaxy Nexus 2, čo by znamenalo, že ho vyrobí práve (alebo aj) Samsung. Veľmi dôležitým hráčom v tomto boji je však aj HTC. Od tejto spoločnosti sme toho v poslednej dobe nepočuli mnoho, no takisto testujú nové zariadenie. To vyzerá viac než zaujímavo a viacerí odborníci ho pasujú za ďalšie zariadenie s menom Nexus. Vyrobí teda ďalšie zariadenie pre Google práve HTC a zopakuje sa história?

O 5-palcovom zariadení, ktoré momentálne testuje HTC, toho veľa nevieme. Objavili sa špekulácie o tom, že by malo mať Full HD displej, spomínal sa aj nový procesor Snapdragon S4 Pro alebo Krait so 4-jadrami. Netradičné rozlíšenie 1794×1080 bodov, ktoré sa v uniknutých výsledkoch benchmarkov nachádzalo, napovedá tomu, že by ďalší smartfón od HTC mohol ponúkať softvérové tlačidlá priamo na displeji (na výšku 126 pixelov), uniknuté fotografie však zobrazujú smartfón s kapacitnými tlačidlami, čo nás trochu mätie. Ďalšie dohady okolo tohto HTC smartfónu hovoria o tom, že by na trh mohol prísť s novou verziou OS Android, ktorá by mala označenie 4.1.2 a mala by priniesť ešte plynulejší a rýchlejší chod celého systému. Už sa dokonca objavili aj prvé názvy tohto modelu, ktoré sú samozrejme zatiaľ len výplodom niečiej fantázie – HTC Dix, HTC One X5, či dokonca Google Nexus 5.

     

Napriek všetkým dohadom, špekuláciám a nepresnostiam o nových Nexus zariadeniach sa na povrch vyplavuje jedna zaujímavá skutočnosť. Takmer všetci výrobcovia v tejto dobe testujú veľmi výkonné smartfóny s perfektnou hardvérovou výbavou. Buď sa boj o zákazníka zvrhol natoľko, že všetci v krátkej dobe predstavia super-smartfóny s perfektnými funkciami a výbavou, alebo niečo naozaj chystajú spoločne pod záštitou spoločnosti Google. Je veľmi ťažké rozoznať, čo všetci pre nás v dohľadnej dobe chystajú, určite však budeme sledovať všetky informácie a novinky ohľadom ďalších Nexus zariadení a hneď, ako bude niečo nové, vám dáme vedieť ako prvým.

Zdroj: PocketNow

25.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+