MojAndroid

Byť prvým je pre výrobcov smartfónov nielen záležitosťou prestíže, ale aj marketingu. Smartfón, ktorý prinesie ako prvý novú technológiu, funkciu alebo nápad, sa následne môže prvenstvom chváliť v reklamných materiáloch a je pre zákazníka vďaka tomu ľahšie zapamätateľný. Čínsky výrobca Lenovo by podľa najnovších špekulácií mohlo priniesť prvý smartfón so 100-megapixelovým fotoaparátom. Malo by isť o model Lenovo Z6 Pro. Na čínskej sociálnej sieti Weibo to teraz potvrdil viceprezident spoločnosti Lenovo.

Spoločnosť už na veľtrhu MWC 2019 v Barcelone avizovala uvedenie 5G smartfónu s HyperVision kamerou. Tá by mala mať podporu Hyper videa a Super Macro módu. To, že bude mať smartfón 100 megapixelov neznamená, že aj výsledne fotografie budú mať veľkosť 100 megapixelov. Viaceré pixely budú slúžiť ako subpixely pre výsledný pixel na fotografii. Podobne ako súčasné 48-megapixelové fotoaparáty vytvoria zo štyroch pixelov jeden a výsledná fotografia má 12 megapixelov. Spoločnosť Lenovo už ukázalo, že dokáže prísť s novou technológiou ako prvá. Jej vlajkový model Lenovo Z5 Pro GT bol v decembri prvým predstaveným smartfónom s čipsetom Qualcomm Snapdragon 855.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+