MojAndroid

Niet žiadnych pochybností o tom, že nový iPhone je každý rok jedným z najočakávanejších smartfónov. Už od úplne prvého predstavenia smartfónu spoločnosti Apple každý ďalší iPhone pomáhal formovať celkovú situáciu na trhu s mobilnými technológiami a nič iné sa neočakáva ani pri príležitosti osláv 10. narodenín legendárneho telefónu. S tým je spojený aj predpoklad, že po troch rokoch príde telefón s novým dizajnom. Je ale možné, že tento dizajn nebude pre Android fanúšikov až taký nový.

Známy zdroj uniknutých informácií @evleaks na svojom Twitter účte odhalil fotografiu nového iPhoneu v kryte. Jasne tu ale vidíme prednú stranu, ktorá je takmer celá pokrytá displejom. To nie je nič nepredpokladateľné, no veľmi zaujímavá je najmä horná strana displeju. Tu totiž reproduktor, predná kamera a senzory prekrývajú displej podobne, ako sme to prvýkrát videli na Essential Phone. Okrem toho, iba včera Sharp predstavil svoj nový Aquos S2, ktorý ponúka podobný dizajn.

Samozrejme, vo svete Android smartfónov to nie je nič výnimočné. Práve naopak – keď jeden výrobca nájde zaujímavú dizajnovú inováciu, ktorá sa používateľom páči, je pravdepodobné, že čoskoro budú nasledovať ďalšie podobné zariadenia. Zaujímavé na tomto je postavenie Apple – spoločnosť z Cupertina je totiž práve tá, ktorú Android výrobcovia často kopírovali a fanúšikovia Apple im to dali vždy vyžrať. Pamätáte sa napríklad na HTC One A9? Či ešte z bližšej minulosti OnePlus 5? Áno, oba telefóny sa náramne ponášali na aktuálny iPhone, no okrem nich aj množstvo ďalších smartfónov na trhu, ktorým nikto nevenoval pozornosť, pretože nešlo o zariadenia vzbudzujúce toľko pozornosti.

My, ako Android fanúšikovia, môžeme byť vlastne radi ak Apple použije dizajn, ktorý nebude revolučný a ani úplne originálny. Nie preto, že by sa nám nový iPhone nepáčil, práve naopak – podľa nových fotografií vyzerá novinka skutočne atraktívne aj očami Android nadšenca. Nevadí nám to preto, že aj Apple svojim fanúšikom ukáže, že nemusí ponúknuť funkciu ako jediný na trhu preto, aby bola úspešná. Jednoducho ide o dôkaz toho, že nie je nič zlé na tom skopírovať dizajn, ktorý sa ľuďom páči. A keď to niekomu má prejsť, tak jedine Apple.

Zdroj: Evan Blass (@evleaks) via Phandroid

9.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+