MojAndroid

Zahraničný portál Android Police objavil v niekoľkých dôležitých dokumentoch zmienku o systéme LMP. Pod touto skratkou sa ukrýva koláč s názvom Lemon Meringue Pie, ktorý prezentuje v dokumentoch Android L. Je tak možné, že sa zatiaľ neoficiálne dostupný softvér od Googlu bude volať práve po tejto cukrovinke. Dôkazov na toto pomenovanie existuje hneď niekoľko. Najprv sa skratka LMP objavila v SDK Androidu L pre developerov, kde je takto označená jasne verzia Androidu L. Potom zmienka o LMP padla aj pri Wi-Fi certifikácii pripravovaného tabletu HTC Volantis a do tretice nájdete zmienku o LMP aj na oficiálnych stránkach Googlu pre AOSP.

Podobná situácia nastala aj minulý rok. Vtedy bola v podobných dokumentoch objavená verzia Androidu s označením Key Lime Pie, teda KLP. Tá sa ale nakoniec neosvedčila a Google radšej podpísal spoluprácu so spoločnosťou Nestlé, ktorá ako názov pre verziu Androidu zapožičala meno svojej cukrovinky KitKat. Uvidíme teda, či sa Googlu nenaskytne podobná príležitosť a či názov Lemon Meringue Pie, alias LMP, nebude slúžiť iba pre interné účely.

Zdroj: AndroidPolice

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+