MojAndroid

O alternatívnych klávesniciach sme napísali už mnoho článkov. Ak vám však písanie na vašom Androide stále nejde a nie ste spokojní so žiadnou klávesnicou, ani tou náhradnou, máme pre vás riešenie. Budete však potrebovať prístup na internet a PC. Metóda sa volá BrowserTexting a už podľa názvu vám možno došlo, že na písanie SMS správ sa bude využívať prehliadač internetu na vašom počítači. Pomocou tejto metódy môžete posielať a príjmať SMS správy a pracovať s nimi priamo vo vašom prehliadači, čo je napríklad pri neustálej práci s PC veľká výhoda.

Ako prvé si musíte nainštalovať BrowserTexting do vášho prehliadača. Spravíte tak, ak navštívite stránku www.browsertexting.com. Ak na prehliadanie webu používate na desktope či notebooku Google Chrome, získavate bonus v podobe zobrazenia upozornení na prijaté správy v pravom hornom rohu (obrázok nižšie).

Ďalším krokom k úspešnému používaniu tejto metódy je inštalácia aplikácie do vášho zariadenia s Androidom. Aplikáciu nájdete na Android Markete – BrowserTexting SMS via browser. Okrem tejto aplikácie si musíte nainštalovať aj čítačku QR kódov, pokiaľ ju ešte nemáte. Odporúčam Barcode Scanner. Po tomto kroku, čiže po nainštalovaní aplikácie do vášho Androidu, otvorte prehliadač a kliknite ikonku/otvorte BrowserTexting. Objaví sa vám tam QR kód, ktorý musíte pomocou aplikácie BrowserTexting (v skutočnosti pomocou čítačky QR kódov) vo vašom Androide zoskenovať. Ten zaručí spojenie vášho PC a Androidu a ich synchronizáciu SMS správ.

Akonáhle ste splnili všetky tieto pokyny, môžete posielať a prijímať SMS správy pomocou vášho prehliadača internetu v PC. Nájdete tu podporu skupinových správ a nájdete tu aj váš telefónny zoznam z telefónu. SMS správu môžete samozrejme poslať aj na číslo, ktoré nemáte v adresári a to tak, že ho zadáte priamo do prehliadača. Aplikácia je intuitívne spracovaná a práca s ňou by mala byť jednoduchá. Medzi výhody tejto metódy patrí napríklad to, že pokiaľ chcete poslať SMS a sedíte za počítačom, vôbec nemusíte hľadať svoj telefón a plnohodnotne môžete napísať SMS na hardvérovej klávesnici vášho počítača. Výhodu tejto metódy nájdete aj v prípade, že ste si doma zabudli váš telefón.

Pokiaľ sa vám táto metóda nepozdáva, môžete skúsiť aplikáciu LookMobile.

Zdroj: TheNextWeb

30.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+