MojAndroid

Aplikácia Brave Browser patrí medzi naše najobľúbenejšie prehliadače pre Android a platilo to aj vtedy, keď sa ešte volala Link Bubble. Hoci dnes už podobnú funkcionalitu ponúka viacero aplikácií, v čase svojho vzniku bola aplikácie Link Bubble unikátna. Ponúkala možnosť otvárať odkazy v plávajúcich bublinách, vďaka čomu sme sa nemuseli stále prepínať medzi pôvodnou aplikáciou, v ktorej sme odkaz našli a internetovým prehliadačom. Hoci názov aplikácie sa neskôr zmenil, princíp zostal rovnaký.

Čo je ešte dôležitejšie, aplikácia sa vyvíjala a zdokonaľovala aj pod novým názvom Brave Browser. Ten dostala po kúpe aplikácie od nezávislého vývojára Chrisa Laycho spoločnosťou Brave Software. Tú založil bývalý CEO spoločnosti Mozilla Brendan Eich, ktorý aj naďalej pracoval na vývoji aplikácie. Veľmi nás potešilo, že aplikácia nestratila svoju identitu, iba sa stále zlepšovala. Teraz nás ale spoločnosť Brave Software zaskočila, keď pôvodnú aplikáciu premenovala späť na Link Bubble a v obchode Play zverejnila novú aplikáciu Brave Browser. Tá je už klasickým prehliadačom so zobrazením v kartách a ďalšími zaujímavými funkciami. Aj naďalej ale môžete využívať pôvodný prehliadač, ktorý je teraz dostupný pod staro-novým menom Link Bubble.

Ak ste aplikáciu ešte neskúsili, určite jej dajte šancu. Výhoda načítavania na pozadí je skutočne obrovská – kým sa načítava požadovaná stránka, vy môžete naďalej prehliadať sociálnu sieť, na ktorej ste našli odkaz. Následne stačí kliknúť na bublinu a načítaná stránka sa zobrazí. Po prečítatní nemusíte zatvárať aplikáciu, stačí ju minimalizovať do bubliny. Pôvodná aplikácia je pritom stále spustená. Jednoducho tiež môžete odkaz v prípade potreby otvoriť vo vašom natívnom prehliadači, alebo ho zdieľať a vykonávať s ním ďalšie aktivity. Kedysi pomerne drahá aplikácia Link Bubble je teraz v obchode Play dostupná zadarmo, a tak vám nič nebráni ju vyskúšať.

Zdroj: Android Authority

3.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+