MojAndroid

Ak bývate v hlavnom meste a chystáte sa na testovanie, určite si pozrite vyťaženosť odberných miest vo svojom okolí. Včera sme písali o neoficiálnej stránke somvrade.sk a dnes vám prinášame túto stránku pre Bratislavu, ktorá aktualizuje odberné miesta v reálnom čase.

Skontrolujte si čakaciu dobu na testovanie

Nevýhodou tejto stránky však je, že obsahuje len pre Bratislavu – Nové Mesto. Po rozkliknutí uvidíte posledné údaje o počte ľudí. Čo však zamrzí je to, že sa nespomína čas, kedy boli dáta aktualizované.

Legenda značí dĺžku čakania – Zelená znamená najkratšiu dobu čakania, Červená práve najdlhšiu dobu. Tento údaj je dôležitejší než to, koľko ľudí momentálne čaká v rade. Pretože niekde môže byť viacej zdravotníkov, aj keď je rovnako vysoký počet ľudí ako inde.

Mapa taktiež obsahuje informácie o tom, či je dané odberné miesto v interiéri alebo v exteriéri. Keďže mapa je vytvorená na platforme Google Máp, jedným prekliknutím si viete nastaviť navigáciu k danému odbernému miestu.

Ná záver vás však chceme upozorniť, že mesto Bratislava vyzýva občanov, aby k odberným miestom chodili radšej pešo. Pri použití áut by mohol nastať kolaps dopravy, keďže sa na týchto miestach zhromažďujú stovky ľudí. Ak sa chystáte alebo momentálne čakáte na testovanie, určite prispejte informáciou o počte čakajúcich, napríklad aj na stránku somvrade.sk.

31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+