MojAndroid

Navigačný softvér Waze si vďaka online zdieľaniu aktuálnych dopravných situácií medzi používateľmi našiel obľubu aj na slovenských cestách. Informácie, ktoré si medzi sebou používatelia zdieľajú, sú pre Waze taktiež veľmi dobrým zdrojom štatistík.

Náš tip
Google Mapy budú informovať o nehodách po vzore Waze

Služba, ktorá od roku 2013 patrí americkému internetovému gigantovi menom Google, teraz na svojich Facebook stránkach zverejnila jednú zaujímavú štatistiku. Pre Slovenskú republiku ale nie je práve lichotivá. V rebríčku európskych metropol s najhoršou dopravou sa na prvom mieste umiestnilo hlavné mesto SR – Bratislava.

Bratislava na nelichotivom mieste

Rebríček bol zostavený podľa toho, akú dlhú dobu trvá vodičom kilometer jazdy. V prípade Bratislavy je to až 2 a pol minúty. Na druhom mieste sa umiestnilo hlavne mesto Litvy, Vilnius. Rumunská Bukurešť obsadila tretie miesto. Napríklad 12 miliónová Moskva sa umiestnila až na 8. meste. Nelichotivú dopravnú situáciu v našom hlavnom meste odzrkadľuje aj vyjadrenie investičného šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti Jiřího Hájka, ktorý odporúča vodičom v Bratislave zvážiť na najbližšie dva roky MHD alebo bicykel.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
31.7.2018
Zdroj: Waze (Facebook)

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+