MojAndroid

Hlavné mesto má opäť ďalšiu novinku. Dopravný podnik Bratislava prináša pre svojich cestujúcich možnosť zakúpenia predplatného cestovného lístka prostredníctvom vašej platobnej karty. Služba je už v súčasnosti aktívna a dostupná pre používateľov platobných kariet Mastercard, Maestro a VISA.

Náš tip
Google Pay zobrazí letenky či lístky na koncerty
Dopravný podnik Bratislava prináša možnosť zakúpenia predplatného lístka prostredníctvom platobnej karty.

Cestovný lístok | Platobná karta

O novej funkcii informoval Dopravný podnik Bratislava prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Facebook. Ak chce cestujúci novú službu využívať, musí sa najskôr zaregistrovať prostredníctvom portálu ecard.dpb.sk. V rámci registrácie je nutné vyplniť potrebné údaje a pochopiteľne, pridať do systému vlastnú platobnú kartu. Následne je možné zakúpiť si predplatný cestovný lístok.

Dopravný podnik Bratislava, a.s. ako prvý zavádza službu, kde cestujúci môžu mať platobnú kartu ako nosič predplatného cestovného lístka! Služba je spustená na všetkých platobných kartách Mastercard a VISA. Záujemcovia si môžu zakúpiť predplatný cestovný lístok na platobnú kartu po registrácii cez internet na www.dpb.sk resp. https://ecard.dpb.sk/.” – hovorí vyjadrenie spoločnosti na Facebooku.

Viaceré slovenské mestá vrátane Bratislavy využívali možnosť vlastnej, prípadne lokálnej mestskej karty pre cestovanie MHD. Bratislava však ako prvá na Slovensku implementuje túto službu aj do platobných kariet. Pri prepravnej kontrole v MHD tak používateľ priloží k čítačke platobnú kartu. Dopravný podnik Bratislava takisto deklaruje, že nebude chýbať ani podpora služby Google Pay. V tomto prípade postačí aj váš smartfón s aktívnou službou Google Pay a spárovanou platobnou kartou.

Náš tip
Pre Google Pay nepotrebujete smartfón za tisíc EUR – výber dostupných modelov s NFC
Náš tip
Google Pay: Tisíce Slovákov už aktívne využívajú bezkontaktné platby od Google

“Najskôr sa treba registrovať cez web dpb.sk, chcem si kúpiť električenku (https://ecard.dpb.sk/), načítať fotku a registrovať platobnú kartu. Následne touto kartou kúpiť lístok. Keď zastaví revízor, len mu dáte bankomatovú kartu, ktorú overí čítačkou či ste to vy a či máte zaplatený lístok. Registrácia karty prebieha v zabezpečenej zóne a DPB nemá možnosť prístupu k vášmu účtu a ani nemôže akokoľvek manipulovať s vašou kartou. Takže tieto operácie sú pre zákazníka bezpečné.”  – pokračuje DPB, a.s.

Služba by mala v súčasnosti fungovať na predplatné cestovné lístky (teda napríklad na mesačné, polročné a ročné cestovné lístky). Očakávame, že v najbližšom období bude služba dostupná aj pre cestujúcich, ktorí majú záujem o jednorazový cestovný lístok.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+