MojAndroid

Výstavisko Incheba v Bratislave sa minulý týždeň naplnilo autami – konal sa tu totiž ďalší ročník bratislavského Autosalónu. Priniesli sme vám už odtiaľ reportáž o Brodit držiakoch na mobil do auta. Teraz sme pre zmenu hľadali v autách funkcie, ktoré súvisia s Androidom.

Sequence 03.Still002
(ilustračné foto)

“Sedíme vo vozidle Volkswagen eGolf, ktorý je vybavený elektrickými článkami, teda ide o elektrické auto a okrem neho ponúkame aj e-Up. A aké je tu spojenie s používateľmi Androidu? Je tu jedna aplikácia s názvom e-Remote, ktorá je dostupná v obchode Google Play a prostredníctom tejto splikácie dokážeme ovládať vozidlo a vysielať či prijímať príkazy,” vysvetľuje Miroslav Straka z Volkswagenu.

Sequence 03.Still007
Volkswagen eGolf

 

Sequence 03.Still005
Aplikácia e-Remote

Vozidlo sa tak dá nabiť, vypnúť a zapnúť, nastaviť čas, kedy chcem mať vozidlo vyklimatizované na určitú teplotu. Tiež sa môžem pozrieť, kde mám vozidlo zaparkované, v prípade, že som v cudzom meste a zabudol som. Tak isto je tu možnosť skontrolovať, ako som jazdil, ako efektívne, koľko som prešiel kilometrov a podobne.

Sequence 03.Still009
(ilustračné foto)
Sequence 03.Still003
(ilustračné foto)

S Androidom súvisí aj funkcia MirrorLink či Media Control, ktoré sme vám však na novom Volkswagene Passat predstavili v samostatnej reportáži.

“Nachádzame sa vo vozidle Ford Fiesta, je to jeden z najpredávanejších modelov Fordu na Slovensku. V súvislosti s telefónmi je tu nový audio systém, multimediálny Sync 1.1, ktorého integrálnou súčasťou je zaujímavá bezpečnostná funkcionalita Ford Emergency Assist. Tá sa nachádza vo vozidle úplne zdarma a má ju každé vozidlo, ktoré je vybavené Bluetoothom. Komunikuje aj s Androidom,” hovorí Ján Vrábel z Fordu.

salon
(ilustračné foto)
Sequence 03.Still004
Ford – nastavenia

Tento systém v prípade nejakej nepríjemnej autonehody, pri ktorej sa napr. aktivujú airbagy, samostatne bez pričinenia vodiča zavolá tiesňovú linku 112. Tento systém funguje v celej EÚ a komunikuje v 26 jazykoch. Ak sa vám teda stane nehoda na Slovensku, komunikuje s tiesňovou linkou 112 po slovensky, ak sa vám stane dopravná nehoda v Nemecku, komunikuje po Nemecky. Mimochodom, počas celej životnosti vozidla je zdarma.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+