MojAndroid

Spoločnosti Apple sa v posledných rokoch naozaj darí, uviedla niekoľko veľmi úspešných produktov a hodnota jej akcií výrazne rástla. To sa samozrejme muselo prejaviť aj v hodnote značky a Apple sa v rebríčku 100 najhodnotnejších spoločností sveta BrandZ posledné tri roky zakaždým umiestnila na prvom mieste. Táto dominancia sa však v aktuálnom roku skončila, keďže na vrchole rebríčka ju vystriedal jej veľký konkurent – spoločnosť Google. Apple však  zostáva stále hodnotnou značkou a s istým odstupom sa umiestnila na druhom mieste.

Hodnota značky Google je teraz približne 159 miliárd dolárov, čo predstavuje oproti minulému roku impozantný 40% nárast. Hodnota značky Apple bola vyčíslená na 148 miliárd, čo je 20% zníženie oproti roku 2013. Samozrejme, neznamená to, že Apple sa blíži ku krachu a pred treťou najhodnotnejšou značkou, IBM, si stále udržuje výrazný náskok asi 40 miliárd dolárov.

V TOP 20 sa umiestnilo aj niekoľko ďalších technologických spoločností. Microsoft postúpil o tri priečky na štvrté miesto a americký operátor AT&T poklesol na ôsme miesto, napriek tomu, že hodnota značky sa zvýšila o tri percentá. Ďalší operátor, Verizon, stúpol o jedno miesto na jedenástu priečku. Dvoch významných mobilných operátorov nájdeme aj na 15. mieste – China Mobile, a na 20. – Vodafone. Ak si chcete pozrieť celý rebríček, nájdete ho pod týmto odkazom.

Zdroj: pocketnow.com

21.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+