MojAndroid

Takmer dva roky po predstavení TWS slúchadiel Pi7 a Pi5 od spoločnosti Bowers & Wilkins prichádza na trh ich nová generácia. Prémiové bezdrôtové slúchadlá Bowers & Wilkins Pi5 S2 a Pi7 S2 ponúknu podľa portálu GSMArena lepšiu výdrž batérie a zvýšený dosah Bluetooth, ktorý teraz pokrýva až 25 metrov.

Bowers & Wilkins Pi7

Nové slúchadlá Bowers & Wilkins Pi5 S2 a Pi7 S2 vylepšujú výdrž a dosah Bluetooth pripojenia

Jedným z najvýraznejších vylepšení noviniek  je určite zmienená zvýšená výdrž batérie. Slúchadlá Pi5 S2 a aj Pi7 S2 ponúkajú až 5 hodín počúvania hudby na jedno nabitie, pričom nabíjacie puzdro pridáva ďalších 16 hodín pre model Pi5 S2 a 19 hodín pre model Pi7 S2. To znamená, že si hudbu môžete užívať celý deň bez toho, aby ste sa museli obávať neustáleho nabíjania slúchadiel.

Ďalším vylepšením je zväčšený dosah Bluetooth, ktorý teraz pokrýva až 25 metrov. Vďaka tomu sa môžete voľne pohybovať aj po väčšom byte a stále udržiavať stabilné pripojenie k vášmu smartfónu v inej miestnosti. Slúchadlá Pi5 S2 a aj Pi7 S2 sú vybavené 9,2 mm dynamickými meničmi, ktoré poskytujú čistý a detailný zvuk. V tomto parametre sa medzi nimi však nájdu mierne rozdiely.

Rozdiely medzi jednotlivými modelmi

Model Pi7 S2 ponúkajú 24-bitový/48kHz audio streaming s podporou kodeku aptX Adaptive. Tento kodek poskytuje vysokokvalitný bezdrôtový zvuk s nízkou latenciou, ktorý je podľa výrobcu prakticky na nerozoznanie od zvuku prenášaného pomocou kábla. Pi7 S2 obsahuje aj adaptívne aktívne potlačenie hluku (ANC), ktoré prispôsobuje zvuk vášmu okoliu a blokuje vonkajší hluk.

Bowers & Wilkins Pi7 S2 | Zdroj: GSMArena.com

Model Pi5 S2 podporuje len bežný kodek aptX a štandardné aktívne potláčanie hluku (ANC) prostredníctvom duálnych mikrofónov. Pi7 S2 ponúkne ešte jednu neštandardnú výhodu bezdrôtového prenosu zvuku, ktorá vám umožňuje pripojiť puzdro pomocou kábla k externému zdroju zvuku, ako je napríklad palubný multimediálny systém automobilu, a potom bezdrôtovo prenášať zvuk do slúchadiel.

Bowers & Wilkins Pi5 S2 | Zdroj: GSMArena.com

Bowers a Wilkins Pi5 S2 sa dodávajú v svetlosivej, tmavosivej a fialovej farbe a predávajú sa za cenu 299 eur. Model Pi7 S2 je dostupný v čiernej, bielej a tmavomodrej farbe za cenu 399 eur. Obidva modely sú dostupné prostredníctvom oficiálneho obchodu značky Bowers a Wilkins. Neskôr sa objavia aj v iných obchodoch.

Náš tip
Motorola pripravila pre svoje smartfóny bezpečnostnú aplikáciu Moto Secure
28.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+