MojAndroid

Spoločnosť Bosch je medzi bežnými používateľmi známa najmä svojimi spotrebičmi a domácim či pracovným náradím. V skutočnosti však ide o jedného z najväčších priemyselných výrobcov na svete, ktorý iba na Slovensku zamestnáva približne 1100 ľudí. Spoločnosť dnes prezentovala svoje hospodárske výsledky za uplynulý rok a načrtla, akým smerom sa chce uberať v budúcnosti.

Všetko má byť ekologickejšie

O ekologickej vízii spoločnosti Bosch sme vás informovali pred niekoľkými mesiacmi. Firma chce vynulovať svoju uhlíkovú stopu už budúci rok a je na najlepšej ceste k tomu, aby to dosiahla. Takýmto smerom sa bude uberať aj fungovanie spoločnosti na Slovensku. Aj napriek veľkým investíciám do tohto projektu, ako aj niekoľkomiliardovým investíciám do výskumu má firma za sebou skvelý rok. V globálnych tržbách dosiahla firma znovu rekord, na Slovensku boli tržby 489 miliónov eur. To je však takmer 11% pokles oproti predchádzajúcemu roku.

„Bosch je na Slovensku dobre etablovaný a pokles predaja bol spôsobený poklesom dopytu v oblasti automobilovej techniky,“ uviedol na výročnej tlačovej konferencii v Bratislave Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group na Slovensku. „Napriek súčasnej náročnej ekonomickej situácii, sme presvedčení o dlhodobom vysokom potenciáli slovenského trhu,“ dodal. V roku 2018 zamestnávala spoločnosť Bosch na Slovensku približne 1 100 ľudí, čo predstavuje stabilný počet zamestnancov. Takmer 850 z nich pracuje vo výrobnom závode BSH Drives and Pumps s.r.o. v Michalovciach. Očakáva sa, že v roku 2019 zostane celkový počet zamestnancov na podobnej úrovni.

Čo môžeme od firmy Bosch očakávať v budúcnosti?

Ako sme už spomínali, firma Bosch je známa práve vďaka domácim a pracovným spotrebičom. Tie ale tvoria iba malú časť celkových aktivít spoločnosti. Najväčšia časť obratu pochádza z divízie Mobility solutions, kde spadá najmä výroba súčiastok pre automobilový priemysel. V tomto smere je Bosch dokonca lídrom vo svete. Zároveň však ide o priemysel, ktorý nie je pre bežných ľudí veľmi zaujímavý a aj nás zaujímali skôr iné aktivity spoločnosti.

Ďalšou divíziou je Energetika a technika budov. Tá vyvíja veľmi zaujímavé IoT riešenia pre firmy, ale aj pre domácnosti. Bosch predstavil niekoľko pôsobivých riešení vrátane inteligentného termostatu, ale aj produktov pre firemné budovy, z ktorých niektoré sú nasadené už aj v komerčných priestoroch v bratislavskom Twin City Tower.

Aj divízia zodpovedná za Spotrebný tovar ale prináša novinky, ktoré si budete môcť reálne kúpiť v obchodoch. Zaujal nás nový rad zariadení Bosch YOUseries. Tie kombinujú výkon a kvalitu profesionálnych domácich spotrebičov s elegantným vzhľadom a jednoduchosťou ovládania. Výsledkom sú akumulátorové zariadenia, ako napríklad ručný vysávač či brúska s batériou. Tú ale nemusíte odpájať ani nabíjať priprietárnou nabíjačkou – postačí vám klasický USB-C kábel od vášho telefónu či počítača.

13.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+