MojAndroid

Vodafone vo Veľkej Británii predstavil svetu najnovšiu inováciu vo svete mobilných technológií, dáždnik Booster Brolly. Unikátny prototyp tohto zariadenia bol vytvorený v spolupráci s Dr. Kenneth Tongom z University College London (UCL). Dáždnik vznikol s jedinou myšlienkou – zostať v spojení čo najdlhšie to pôjde aj počas letných festivalov a to za každého počasia.

Dáždnik vyrobený z uhlíkových vlákien, okrem toho, že vás po otvorení chráni pred vplyvmi počasia, môže vďaka 12 flexibilným solárnym panelom dobíjať aj váš smartfón a iné zariadenia. Zachytená energia sa ukladá do vysokokapacitnej vstavanej batérie, ktorá dokáže telefón prostredníctvom klasického USB portu nabiť už za tri hodiny. Tu však funkcie tohto high-tech dáždnika nekončia. Prúd generovaný solárnymi panelmi, napája mikro anténu, ktorá funguje ako bezdrôtový zosilňovač signálu. Zosilnený signál môžu dokonca využiť aj ľudia nachádzajúci sa v blízkom okolí dáždnika.

Dr. Kenneth Tongom ukazuje flexibilné solárne panely

Booster Brolly tiež disponuje vlastným púzdrom pre telefón a LED baterkou, ktorou si môžete posvietiť v noci. Všetky dôležité elektrické obvody, ako zosilňovač, obvod nabíjania a baterka, sú umiestnené v rukoväti dáždnika. Celá konštrukcia váži 800g.

Zatiaľ nie je jasné, či sa tento dáždnik objaví aj vo voľnom predaji alebo len pre VIP zákazníkov mobilného operátora Vodafone UK. Booster Brolly má byť  prakticky otestovaný už tento týždeň počas festivalu  Isle of Wight vo Veľkej Británii.

Zdroj: endgadget.com

18.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+