MojAndroid

Podobne ako majitelia minuloročných Pixelov, aj majitelia tohtoročných top modelov od Googlu Pixel 2 a Pixel 2 XL dostanú rovnaký bonus v podobe neobmedzeného uploadu fotiek v plnej kvalite v rámci služby Google Fotky. Má to ale háčik.

Google Pixely minulý rok ponúkli svojím majiteľom neobmedzené nahrávanie fotiek a videí do služby Google Fotky v plnom rozlíšení. Rovnakú možnosť ponúkajú aj tohtoročné Pixely, ale v podmienkach používania je malá zmena. Neobmedzené nahrávanie v plnom rozlíšení bude platiť len 3 roky do roku 2020, kedy taktiež končí software podpora pre Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Nahrané fotky a videá do roku 2020 síce na webe v plnom rozlíšení zostanú, ale ďalšie fotky v plnom rozlíšení už budú uberať z voľného miesta užívateľa. Pokiaľ bude chcieť užívateľ uploadovať neobmedzene, bude musieť tak ako bežný užívatelia Google Fotiek prepnúť kvalitu na vysokú. Fotky a videá sa následne uploadujú len v rozlíšení maximálne 16 megapixelov, respektíve 1080p. Môže to znieť ako zásadná zrada, no väčšina majiteľov nových Pixelov bude asi za 3 roky prechádzať na nový telefón.

Zdroj: AndroidCentral

16.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+