MojAndroid

Bolt je jednou z popredných európskych prepravných služieb, ktorá prichádza s ďalšou novinkou aj do Košíc. Konkrétne ide o zdieľané, elektrické kolobežky, ktoré taktiež spĺňajú aj všetky kritériá pre bezpečnú jazdu.

Elektrické kolobežky Bolt v Košiciach

Ako bolo spomenuté, prepravca Bolt prináša elektrické kolobežky aj do Košíc. Ide o jednoduchý a modulárny typ, ktorý nieje pri jednej pokazenej súčiastke potreba hneď vymeniť. Pri údržbe a dobíjaní budú kolobežky riadne dezinfikované. Aj napriek takýmto opatreniam, Bolt upozorňuje svojich zákazníkov, aby dbali na svoju bezpečnosť, aj na bezpečnosť druhých. Z tohto dôvodu vyzýva, aby zákazníci aj naďalej používali pri jazde rukavice a dbali na zvýšenú hygienu.

Roman Sysel, regionálny manažér Bolt pre strednú Európu sa v tlačovej správe vyjadril takto:

„Sme radi, že sa nám podarilo expandovať do ďalšieho slovenského mesta aj s touto službou. Snažíme sa, aby sme naše služby ponúkli čo najväčšiemu počtu užívateľov. O to viac nás teší, že je to v dobe, kedy užívatelia môžu využiť kolobežku aj ako bezpečný a spoľahlivý spôsob pohybu po meste.”

 

bolt

Bolt plánuje v Košiciach rozmiestniť pri spustení 100 elektrických kolobežiek. Tie budú mať zabudované GPS, slúžiace pre určenie ich polohy a budú dosahovať maximálnu rýchlosť až 25 km/h. Pre začiatočníkov a neskúsených jazdcov je pripravený začiatočnícky režim, ktorý bude limitovať rýchlosť kolobežky na 15 km/h. Túto možnosť bude možné povoliť v aplikácii.

Ako bude požičiavanie kolobežiek fungovať?

V prvom rade je potrebné mať vo svojom smartfóne nainštalovanú aplikáciu Bolt. V nej by sa mala po aktualizácií objaviť ikonka kolobežky. Po kliknutí na kolobežku sa zobrazí rozhranie so základnými informáciami na jej požičanie. Kolobežka sa odomkne naskenovaním QR kódu.

Cenník

Odomknutie kolobežky bude stáť 50 centov. Každá minúta používania kolobežky bude zákazníka stáť 15 centov. To znamená, že napríklad 10 minútová jazda bude stáť zákazníka 2 eurá. Za použitie kolobežky počas celého dňa si zákazník zaplatí maximálne 25 eur.

Kde sa budú kolobežky nachádzať?

Elektrické kolobežky Bolt sa budú nachádzať v centre Košíc, v blízkosti autobusovej a vlakovej stanice, v mestskom parku, na Námestí osloboditeľov a na námestí Maratónu mieru. Ak zákazník jazdu ukončí, môže kolobežku nechať na miestach na to určených, ktoré budú vyznačené na mape. Ak ju zákazník nenechá na vyznačenom mieste, bude mu udelená pokuta vo výške 30 eur. Bolt ďalej odporúča svojim zákazníkom nechávať kolobežky na určených miestach tak, aby neprekážali okoloidúcim, ideálne blízko stojana na bicykle alebo rovnobežne s cestou.

Bolt (Taxify)
Bolt (Taxify)
Developer: Bolt Technology
Price: Free
  • Bolt (Taxify) Screenshot
  • Bolt (Taxify) Screenshot
  • Bolt (Taxify) Screenshot
  • Bolt (Taxify) Screenshot
  • Bolt (Taxify) Screenshot
Náš tip
Prepravná služba Bolt oznamuje plány pre rozvoz jedla
6.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+