MojAndroid

Inštitúcia App Annie zverejnila výsledky pre počet aplikácií stiahnutých z Obchodu Play a App Store. Už druhý štvrťrok po sebe bolo pritom stiahnutých viac Android aplikácií, no zisk je stále oveľa väčší z aplikácií určených pre iOS.

Android aplikácie pritom zaznamenali až 60-percentný nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku, zatiaľ čo z App Store bolo stiahnutých o 45% aplikácií viac, ako v predchádzajúcom období. Z Obchodu Play bolo pritom počas uplynulých troch mesiacov stiahnutých približne 150 miliónov aplikácií a užívatelia iOS stiahli dovedna 100 miliónov aplikácií.

appanie1 appannie2

App Store je ale naďalej výnosnejším miestom pre vývojárov. V Q2 bola tržba z iOS aplikácií približne 100 miliónov dolárov, zatiaľ čo Android aplikácie zarobili iba 60 miliónov a to aj napriek tomu, že ich bolo stiahnutých o polovicu viac. Oba obchody si ale polepšili oproti predchádzajúcemu obdobiu – App Store o 45% a Obchod Play o 30%.

appannie3 appannie4

Zdá sa, že prienik dostupnejších zariadení na rozvojových trhoch je stále intenzívnejší. India sa v minulom období umiestnila na treťom mieste v počte stiahnutých aplikácií, pričom na prvých dvoch miestach ostali USA a Brazília. Japonsko, USA, Nemecko, Južná Kórea a Taiwan sa umiestnili na prvých piatich miestach v počte stiahnutých iOS aplikácií. Oba užívateľské tábory pritom sťahujú najviac hier. Za nimi nasledujú nástroje, aplikácie na komunikáciu, aplikácie na zábavu a sociálne aplikácie.

 appannie6

Zdroj: App Annie via phoneArena

21.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+