MojAndroid

Aj keď mnohí z vás, našich čitateľov, budete namietať, že prinášame na komunitný portál o Androide informácie o konkurenčnom iPad 3, je dobré byť otvorený novinkám aj z konkurenčného tábora, pokiaľ Android komunite pomôžu v napredovaní k technologickej dokonalosti. Heslo „poznaj svojho súpera“ je v tejto chvíli namieste.

Svetlo sveta uzrel najnovší iPad tretej generácie a už sa rozpútali rôzne špekulácie o výkone a porovnania najnovšieho kúsku od spoločnosti Apple s ostatnými konkurenčnými zariadeniami od Samsungu, Asusu, Huawei. Aby sme bližšie mohli toto porovnanie priblížiť vám čitateľom, rozhodli sme sa priniesť vám informácie, o pravdepodobne najspomínanejšom tablete, od konkurenčného Apple v najbližších týždňoch.

Predstavujeme konkurenčný tablet iPad 3

Jedným z najspomínanejších prvkov nového iPad 3 je práve displej. „Retina“ displej má rozlíšenie 2048 x 1536 pixlov a uhlopriečku 9,7 palca. Hustota bodov je až neuveriteľných  264 ppi (pixel per inch). Srdcom, ktoré poháňa iPad 3 je procesor A5X so štvorjadrovou grafikou a údajne je až 4 krát výkonnejší ako Tegra 3 od spoločnosti Nvidia.

Tablet iPad 3 je vybavený iSight 5 megapixlovou kamerou a dokáže nakrúcať videozáznam vo Full HD rozlíšení s rozpoznávaním tváre, ktorú dokáže priradiť do jednotlivých albumov.

Nový iPad 3 je vybavený aj technológiou LTE pre siete štvrtej generácie. Zatiaľ túto technológiu v našich končinách síce nevyužijete, no je dobré ju mať, keď sa o niekoľko mesiacov objaví aj na Slovensku.

K zaujímavostiam patrí aj funkcia diktovania textu, ktorá poskytuje miesto písania po stlačení tlačidla hlasovým zadávaním písanie správ, poznámok a podobne. Dostupná je zatiaľ pre anglicky hovoriacich používateľov.

Dostupnosť v Slovenskej republike je stanovená na 23.marca a cena by sa mala pohybovať od 499 USD pre verziu iPad WiFi so 16 GB pamäťou (32 GB – 599 USD, 64 GB – 699 USD) a pre verziu iPad WiFi + 4G so 16 GB 629 USD (32 GB – 729 USD, 64 GB – 829 USD).

Technická špecifikácia iPad 3:

 • Operačný systém: iOS
 • Displej: 9,7 palca Retina, rozlíšenie: 2048 x 1536
 • Pamäť: 16/32/64 GB, rozšírenie: nemožné
 • Procesor: dvojjadrový A5X
 • RAM: 1GB
 • Predná kamera: VGA
 • Zadná kamera: 5 MP s autofokusom
 • Rozmery: 242,3 x 186,4 x 9,44 milimetra
 • Konektivita: Apple konektor
 • Senzory: akcelerometer, gyroskop, kompas, GPS
 • Siete: WiFi, 3G, 4G LTE
 • Špeciálne funkcie: iCloud

Porovnajme si iPad 3 s ASUS Transformer Pad Infinity, Samsung Galaxy Note 10.1 a Huawei Mediapad 10 FHD

Aj keď výsledky o porovnaní výkonov zatiaľ nie sú dostupné, okrem zdroja priamo od spoločnosti Apple, pozreli sme sa na porovnanie aj jednotlivých hardvérových vlastností iPad 3 v porovnaní s ASUS Transformer Pad Infinity, Samsung Galaxy Note 10.1 a Huawei Mediapad 10 FHD, ktoré boli predstavené na tohtoročnom MWC v Barcelone.

Pri technických špecifikáciách, ktoré stoja vedľa seba je ťažké vyhlásiť jednoznačného víťaza. Pri displeji je rozmer porovnateľný, no rozlíšenie iPad 3 je jednoznačne vpredu, no prehrávanie 1080 Full HD videa je dokonalejšie pri Asuse, Samsungu aj Mediapad.

Procesor A5X je údajne až 4 krát výkonnejší ako Tegra 3, bolo by zaujímavé pozrieť sa na test, podmienky a jeho výsledky. Je problém zistiť veľkosť RAM, ale pravdepodobne pôjde o 1 GB v prípade iPad3, porovnateľných s ASUS Transformer Pad Infinity alebo Samsung Galaxy Note 10.1. Huawei Mediapad 10 FHD nastúpil cestu veľkosti RAM na 2 GB.

Porovnanie hrúbky iPad 3 je jednoznačne najmohutnejší z tejto štvorice. Viac môžete vidieť v našej tabuľke špecifikácií jednotlivých zariadení.

Odpoveď Samsungu nenechala na seba čakať – Galaxy Note 10.1 verzus iPad 3

Samsung sa nenechal zahanbiť a hneď reagoval svojou porovnávacou tabuľkou na nový iPad 3 v porovnaní s použiteľnosťou a výhodami Samsungu Galaxy Note 10.1.

Samsung predstavuje svoje silné stránky oproti novinke od Apple a obsah, ktorý ponúka Samsung Galaxy Note 10.1 je oveľa bohatší, než ponúka novinka iPad 3 od Apple. Podrobnosti si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke spoločnosti Samsung.

Ostáva len dodať, že porovnania jednotlivých parametrov nie sú v prospech hádam žiadneho zo zariadení. Je dobré, že si môžu používatelia vybrať nielen na základe operačných systémov, ale aj na základe rôznorodých výhod a hardvérových parametrov. Ktorý z tabletov oslovil práve vás?

Zdroj: iphonemania.sk , phandroid.com , androidcommunity.com Foto: Apple, Samsung, Asus, Huawei, MôjAndroid.sk

8.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+