MojAndroid

Hoci vývoj displejov za posledné roky roky výrazne pokročil, o zobrazovacej jednotke môžeme stále hovoriť ako o jednom z najväčších „žrútov“ batérie. Jej výdrži totiž absolútne nedopomáha čoraz vyššie využívané rozlíšenie, podobne tak ani milióny odtieňov farieb na displeji. Všetky tieto elementy totiž nepriaznivo vplývajú na samotnú výdrž batérie. Zdá sa však, že rýchlemu vybíjaniu by mal byť koniec.

Spoločnosť Bodle Technologies totiž pracuje na vývoji novej technológie, ktorá podľa jej zástupcov môže navždy zmeniť technologický priemysel. Pomocou tejto technológie by sa pritom mali na seba ukladať extrémne tenké, flexibilné, prehľadné vrstvy inteligentného materiálu, pomocou ktorých by vznikol energeticky minimálne náročný displej.

1

Ako sa vyjadril zakladateľ Bodle Technologies, Dr. Preiman Hosseini, táto technológia bude k vytváraniu živých obrazov využívať elektrické impulzy, celý tento proces by mal byť pritom založený na technológii využívanej pri prepisovateľných CD a DVD.

„V súčasnosti musíte svoje inteligentné hodinky a smartfóny nabíjať každú noc. Nebolo by ale úžasné, ak by to stačilo raz týždenne?“ zamyslel sa Dr. Hosseini.

Zdroj: Androidcommunity

30.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+