MojAndroid

Model BMW i8 bol predstavený ešte v roku 2014, ale stále je to výnimočné auto ktoré priťahuje pohľady. Okoloidúci ľudia ho väčšinou tipovali na čisto elektrické auto. Asi to robil celkový “futuristický” dojem z vozidla, možno modré línie v znaku, alebo nápis eDrive…  V skutočnosti však ide o plug-in hybrid, teda kombináciu elektrického a spaľovacieho motora.

Náš tip
VIDEOblog: BMW 750Li xDrive Limousine – technologický hotel na kolesách

Na čistú elektrinu tu jazdíte len pomerne krátko. 7,1 kWh batéria totiž zabezpečí vozidlu oficiálny dojazd 37 km, ktorý je však v praxi ešte o niečo nižší. Elektrický pohon auta však neslúži primárne na to, aby ste sa vozili v elektrickom režime. Asistuje benzínovému motoru, zlepšuje výkon, pomáha mu znižovať spotrebu aj emisie CO2. Elektromotor má na starosti pohon prednej nápravy a disponuje výkonom 131 koní. Zadnú nápravu poháňa dvoma turbami prepĺňaný benzínový trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom  231 koní. Systémový krútiaci moment dosahuje hodnotu 570 Nm. i8 zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h.

Dizajn vozidla je nielen krásny, ale aj funkčný. Napríklad, zadné svetlá sú vytvorené tak, aby odvádzali prúdenie vzduchu. Pri parkovaní treba myslieť na nejaké to miesto, kam sa krídla dverí rozložia. Systém otvárania je však veľmi jednoduchý, dvere sa otvárajú úplne ľahko. Sú totiž až o polovicu ľahšie ako tradičné dvere, a to vďaka použitiu zmesi hliníka, uhlíka a termoplastu. Pri konštrukcii vozidla sa kládol dôraz na nízku hmotnosť a ťažisko, ako aj spomínanú aerodynamiku. Čo je ešte zaujímavé je fakt, že časti interiéru tohto auta sú dokonca vyrobené z recyklovaných materiálov.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aplikácie od BMW

Oficiálna aplikácia od BMW s názvom BMW Connected prepojí s autom kalendár, Twitter či hudobnú knižnicu. Po pripojení k vozidlu sa v aplikácii nedá nič robiť a prepínanie pesničiek vykonávate priamo cez ovládanie v aute.

Verzia: 1.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8
Aktuálna cena: Zdarma

V rámci aplikácie však získate v aute internetové pripojenie a môžete si pozrieť počasie, načítať rôzne novinky alebo vyhľadať najbližšie miesta na nabíjanie. Aplikácia po odpojení následne zobrazí stav nabitia, najazdené kilometre a elektrický dojazd. Appka dokonca vie analyzovať efektivitu jazdy.

 

A celkom milou funkciou je aj Last Mile, alebo posledná míľa, kedy vám ukáže, kde máte odparkované auto a vie vás k nemu navigovať. Presnejšie, zobrazí posledné miesto, kde ste si odpojili od auta svoj telefón.

BMW inak ponúka aj premakanú appku BMW Múzeum od mníchovského BMW múzea. Vďaka nej si môžete niečo prečítať o jednotlivých témach a obdobiach značky a dozvedieť sa o nich detailnejšie informácie. Appka je perfektným sprievodcom a okrem obrázkov a textov si môžete nahrávky dokonca aj vypočuť.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Group M v Dúbravke ponúka nadštandardné služby

Špeciálna pozornosť venovaná tomuto autu sa ale pri náhodných okoloidúcich ale nekončí. Majitelia tohto auta majú totiž špeciálnu starostlivosť aj v servise v Bratislave v Dúbravke. Keď sem prídete, môžete si nechať nabíjať auto v jednej z nabíjačiek. Stačí mať kartičku, ktorú si buď jednorazovo vypýtate, alebo si ju vybavíte.

Čo je fakt pecka je to, že BMW vám ponúka posedenie v chillout zóne, dostanete tu kávičku, máte tu pracovný kútik kde si môžete riešiť prácu. Dokonca, sú tu zasadačky, kde si môžete poprípade dohodnúť stretnutie s vašími klientami alebo skrátka vybaviť biznis. Vaše auto sa zatiaľ nabíja a vy si môžete stav nabitia kontrolovať, napríklad aj prostredníctvom tohto príplatkového kľúča s displejom.

Ak sa chcete viac dozvedieť o jazdných vlastnostiach BMW i8, prečítajte si niektorú z odborných recenzií, prípadne môžete navštíviť náš dcérsky web eautoportal.sk.

Galéria BMW i8

Za zapožičanie auta ďakujeme spoločnosti BMW Group Slovensko

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+