MojAndroid

Spoločnosť BMW si na výstavu CES 2017 do Las Vegas prinesie skutočne atraktívne novinky. Jednou z nich je aj ovládanie HoloActive Touch. To umožní ovládanie infotainment systému pohybmi rukou vo vzduchu po virtuálnej obrazovke. Základom takéhoto ovládania budú, samozrejme, gestá, ktoré by mali ovládanie celého systému výrazne zjednodušiť. Podobné ovládanie gestami ale nie je pre automobilku úplnou novinkou. Ovládanie gestami bolo predstavené v roku 2015 a aktuálne je súčasťou BMW radu 7 aj BMW radu 5. Vlani automobilka na CES predstavila systém AirTouch, kde boli položené základy ovládania gestami bez potreby fyzického dotyku s palubnou doskou.

Náš tip
Zlodej ukradol BMW, výrobca ho na diaľku vymkol

BMW_750li_video-1

BMW HoloActive Touch ale bude fungovať ako takmer plnohodnotný hologram. Obraz sa bude zobrazovať na základe technológie odrazov a bude sa zdať, ako keby sa vznášal vo vzduchu. Samozrejmosťou je, že bude možné zobraziť konfigurovateľné ovládacie panely. Gestá budú snímané kamerou, ktorá sa bude sústrediť najmä na končeky prstov ruky. Ak sa končeky prstov priblížia na úroveň virtuálnej obrazovky, kamera tento pohyb rozozná a vyšle impulz pre vykonanie požadovanej funkcie.

Náš tip
VIDEOblog: BMW 750Li xDrive Limousine – technologický hotel na kolesách

Takýto druh ovládania pôsobí na prvý pohľad skutočne futuristicky. Je ale pravdepodobné, že v prémiových radoch automobilov značky BMW ho uvidíme už o niekoľko rokov. Vďaka tomu, že sa obraz zobrazuje vo vnútri kabíny a nie na displeji či na čelnom skle, bude mať vodič lepší výhľad a zároveň budú všetky funkcie skutočne na dosah ruky.

Zdroj: BMW Group

20.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+