MojAndroid

Spoločnosť  BMW Group vlastnila menšinový podiel v Parkmobile LLC (najväčší poskytovateľ mobilných parkovacích služieb v Severnej Amerike, pozn. red.) už od roku 2014. Teraz, v januári 2018, BMW Group túto spoločnosť prevzala a tým sa stala globálnym lídrom v poskytovaní digitálnych parkovacíh riešení.

Služby mobility od spoločnosti Parkmobile sa zameriavajú na vodičov všetkých automobiliek a umožňujú parkovanie na uliciach (On-Street) bez používania hotovosti či parkovacích lístkov. Stačí na to aplikácia v mobilnom telefóne či vo vozidle. Pri parkovaní v parkovacích domoch (Off-Street) sa služba zameriava na podporu pri hľadaní, rezervácii a platení parkovacích miest. V Európe a v Severnej Amerike má Parkmobile viac ako 22 miliónov zákazníkov a ponúka digitálne parkovacie riešenia vo viac ako tisícke miest.

Zameranie sa na mobilitu budúcnosti

Spoločnosť BMW Group sa v rámci svojej stratégie NUMBER ONE > NEXT dôsledne zameriava na mobilitu budúcnosti a intenzívne investuje do technológií budúcnosti. Prevzatie spoločnosti Parkmobile LLC znamená ďalšie budovanie ponuky služieb mobility. Nevyhnutnou súčasťou služieb mobility v mestskom prostredí sú predovšetkým parkovacie možnosti.

Takmer 30 percent jázd v mestách spadá na hľadanie parkovacieho miesta. Prevzatím spoločnosti Parkmobile LLC sa stávame svetovým lídrom v poskytovaní digitálnych riešení parkovania. Eliminujeme tak bolestivý bod v podobe parkovania a rozšírime škálu služieb poskytovaných klientom po celom svete.

Sme hrdí na to, čo sa doteraz podarilo dosiahnuť kolegom zo spoločnosti Parkmobile a tešíme sa, že spolu s novými kolegami sa nám podarí spoločne rozšíriť paletu služieb.

Hovorí Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, zodpovedný za Customer Engagement and Digital Business Innovation BMW Group.

Expanzia aj v iných častiach sveta

Výkonný riaditeľ Parkmobile LLC musel mať k prevzatiu tiež slovo:

Spoločnosť BMW Group bola už doteraz priekopníkom v oblasti prelomových technológií mobility. Spolu s novým kapitálom a so sieťou BMW Group, vrátane jej partnerov a zákazníkov, sa môžeme zamerať na ďalší rast a expanziu aj v ďalších častiach sveta ako len Severná Amerika.

S inovatívnymi riešeniami parkovania v mestách sa BMW Group radí k aktívnym prispievateľom k zlepšeniu mobility v mestách. Digitálne parkovacie riešenia pomáhajú vodičom, eliminujú počet zbytočne najazdených kilometrov pri hľadaní parkovacieho miesta a tým prispievajú k zníženiu emisií v mestách.

Zdroj: BMWgroup

18.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+