MojAndroid

Dnes je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich priemyslov ten automobilový. Inovujú všetci, no keďže je dnes dôležitou najmä implementácia inteligentných technológií tam, kde ešte nie sú, zaujali nás automobily značky BMW. Tie totižto už čoskoro bude možné ovládať mobilnou aplikáciou pre inteligentné zariadenia (aj hodinky), ktorá zaručí bezproblémové parkovanie vášho automobilu na hocijakom mieste (Remote Valet Parking Assistant). Do roku 2020 plánuje BMW dokonca predstaviť aj plne autonómne vozidlo, ktoré by na jazdenie nepotrebovalo ani šoféra. Pozrite sa, ako napredujú inovatívne projekty známej nemeckej automobilky aj na videu:

Na vytvorenie autonómnych vozidiel používa BMW sadu senzorov, napríklad radar, kameru, či ultrazvukový senzor. Tie všetky sú súčasťou ich nového systému riadenia, ktorý bude v budúcnosti možné ovládať aj formou mobilnej aplikácie. V praxi to bude znamenať asi toľko, že keď vás prestane baviť šoférovanie, tak počas jazdy stlačíte jedno tlačidlo a auto prevezme automaticky kontrolu nad riadením. Rovnako to bude aj pri parkovaní. Vystúpite z automobilu, na hodinkách stlačíte tlačidlo zaparkovať a viac sa nestaráte. Odídete na nákupy a potom si vaše auto pomocou aplikácie zavoláte priamo k vchodu do obchodu, tam nastúpite a necháte sa odviesť domov :-) Nemecká automobilka bude tieto inteligentné technológie prezentovať na výstave CES 2015 a my si ich určite zoberieme pod drobnohľad.

Zdroj: TheVerge

16.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+