MojAndroid

BMW už dávnejšie prehlásilo, že svoje prvé plne autonómne auto chce na cesty dostať do roku 2021. Na to, aby sa mu to ale podarilo, potrebuje silných technologických partnerov. Tými sa stali spoločnosti Intel a Mobileye, ktoré majú automobilke pomôcť vytvoriť platformu, ktorá by naplnila jej očakávania. Zo spolupráce týchto troch spoločností však nemá ťažiť iba BMW. Svetoznámy výrobca automobilov chce totižto, aby nové poznatky a technológie, boli prístupné všetkým. Ideou je vytvoriť otvorenú priemyselnú platformu, ktorú by mohli využívať aj ostatné automobilky.

Intel aj Mobileye majú skúsenosti so strojovým učením, ako aj s počítačovými technológiami. Okrem toho, Intel má aj dlhoročné skúsenosti s autonómnym riadením. Cieľom týchto troch spoločností je, aby vodiči po nastúpení do automobilu nemuseli už vôbec dávať pozor na cestu. Plne autonómne autá by ich dokázali doviesť do cieľa bez ďalšieho zásahu do riadenia. Stačí si sadnúť a namiesto šoférovania si pozrieť obľúbený film, prečítať správy, pracovať alebo sa venovať deťom a rodine, ktorú veziete so sebou.

BMW chce spolu s Intelom a Mobileye priniesť prelom v autonómnych automobiloch do roku 2021, pričom v krátkom čase by mali svetu ukázať aj prvý prototyp ich samojazdiaceho auta.

Náš tip
Autopilot Tesly má na svedomí prvú smrteľnú autonehodu

Zdroj: engadget

 

4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+